Qershori hyn me nerva të nxehta/ 4 vrasje që javën e parë të muajit. I fundit, Mexhit Picari vret dhëndrin në sy të të birit.
  Vendi ynë prej muajsh nuk po gjen qetësi nga ekzekutimet me armë zjarri në qytetet më të mëdha të vendit, ku në vetëm në 4 ditët e p...
E akuzoi si ‘agjent i Serbisë’/ Frrok Çupi, kërkesë Komisionit Hetimor për prova dhe ballafaqim me presidentin Ilir Meta
Presidenti i Republikës e ka akuzuar gazetarin Frrok Çupi si ‘agjent i Serbisë’. Akuza është bërë nga Presidenti në foltoren e Presidencës, pak di...
Prapaskena/ Lufta e Ilir Metës kundër ambasadorëve amerikanë nga letra sekrete për dëbimin e Xhon Uidhers, sulmet ndaj Donald Lu tek përplasja me Yuri Kim
Nga Adriatik Doçi/ Faktet, qëndrimet dhe lëvizjet e dukshme politike apo në prapaskenë, identifikojnë Ilir Metën si politikanin e dytë në Shqip...
Fadil Hoxha & co. në botën e post-vërtetës
Nga: Artan Mustafa Pabarazia e lartë shoqërore, fatkeqësisht, ka histori më të gjatë sesa vitet nën Partinë Demokratike të Kosovës (PDK...
Ndahet nga jeta Sabit Brokaj/ Mjeku i njohur, ish ministër dhe një nga figurat kryesore të PS pësoi atak kardiak
  Ndahet nga jeta mjeku dhe politikani Sabit Brokaj.  Një akat kardiak, ndaloi zemrën e profesor Brokajt në moshën 78 vjeçare mëngjesin...
Maria Branyas: Gruaja më e moshuar në Spanjë, 113 vjeç, mund koronavirusin.
Një grua 113-vjeçare - që besohet të jetë gruaja më e vjetër në Spanjë - është shëruar nga koronavirusi, thanë zyrtarët. Maria Branyas u diagno...
Në zonat e vjetra të gjuetisë së Titos fansat e mbajnë gjallë frymën e tij.
Bugojno (Bosnje dhe Hercegovinë) (AFP) - Rrethuar nga pyje në zemër të Bosnjës, qyteti Bugojno dhe poçja për shkrirjen e tij të etnive ishte dikur...
TCH: Çelja e negociatave, tym i bardhë në Bruksel për Shqipërinë/Dokumenti
Pas kundërshtive të forta të Francës dhe Holandës vitin e shkuar, vjen “tym i bardhë” nga Brukseli për çeljen e negociatave mes BE-s, Shqipëri...
Koronavirusi, çfarë është kjo Pandemi globale, nga erdhi dhe ç ‘duhet të dimë rreth virusit?
Koronavirusi i ri (Covid-19) po përhapet shpejt. Më shumë se 145,000 njerëz dihet se janë infektuar dhe mbi 5.400 vdekje janë regjistruar. Pjesa m...
Historia si hyri i infektuari me koronavirus, para 12 ditësh, në Muriqan të Shkodrës
( Policia vendos rrethim metalik rreth spitalit infektiv ku ndodhen dy personat e infektuar me koronavirus)/ Të dy të infektuarit me koronaviru...
Faqja 1 prej 1812345...10...E fundit »