“Shqipëria, sukses në luftën kundër korrupsionit”/ Presidentja sllovene: Nuk është e pamundur anëtarësimi në BE brenda 2030
Presidentja e Sllovenisë, Natasa Pirc Musar thotë se Shqipëria ka shënuar sukses në luftën kundër korrupsionit. Gjatë një konference të përbash...
Ndikimi i plagosjes së kryeministrit Fico në zgjedhjet e qershorit në PE: Zëri i Amerikës.
Ndërsa kryeministri sllovak Robert Fico po rikuperohej nga plagët e marra në sulmin e së mërkurës, incidenti rriti shqetësimet në Evropë para zgje...
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut/ Voton kryeministri Talat Xhaferi: Vendosim se në cilin drejtim do të lëvizë vendi
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi ka votuar në zgjedhjet presidenciale që po mbahen në Maqedoninë e Veriut. Ai ka reaguar pas vot...
‘Ministra të Pushkatuar!’ Rama: Drejtësia s’është më pushkë politike! Tregon motivin pse do një mandat të katërt qeverisës
Kryeministri Edi Rama ftoi në podcastin e tij pedagogun e gazetarisë Mark Marku. Gjatë një bisede ‘pa dorashka’ të konceptuar në pyetje përgjigje ...
Vokshi deklaroi: “Dy orë pa drita, vdiqën 4 pacientë”, QSUT rrëzon spekulimet dhe bën thirrje të mos afektojnë shëndetin e të sëmurëve
Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, ka dalë me një reagim zyrtar pas deklaratave të Albana Vokshit në lidhje me zjarrin që ra dy muaj më ...
“Jo federatës opozitare”/ Dashamir Shehi: Opozita nuk duhet të unifikohet rreth një individi
Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar (LZHK), Dashamir Shehi është kundër krijimit të një federate opozitare. Në një intervistë për “Tirana...
Pse dhëndri i Trump, Jared Kushner po ndërton resorte dhe hotele luksoze në Shqipëri dhe Serbi
Nga Mary K. Jacob, New York Post Jared Kushner, dhëndri i ish-Presidentit Donald Trump dhe një figurë e shquar në politikën amerikane, i ka vënë syrin Ballkanit me planet e tij për ndërtimin e ...
Rama në Shkup: Të afrohemi sa më shumë me BE! Derisa BE të na aderojë, të aderohemi vetë ne
Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në Samitin për Ballkanin Perëndimor që po mbahet këtë të hënë (22 janar) në Shkup, deklaroi se deri në momen...
Kryetari i PPE, Weber: Bota ndryshon nëse Trump rizgjidhet, Shqipëria na duhet në BE.
Kryetari i Partive Popullore Europiane, Manfred Weber, tha se Bashkimi Europian duhet të bëjë çmos për të anëtarësuar sa më shpejt vendet e Ballka...
Shumica e qytetarëve: Nëse zgjedhjet mbahen sot, Rama merr mandatin e katërt.
Partia Socialiste do të fitonte mandatin e katërt nëse zgjedhjet parlamentare, do të mbahen sot më 17 janar. Sipas të dhënave të sondazhit të R...