Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela, paralajmëron masat drastike në drejtësi
Kreu i Prokurorisë së Përgjithshme në Republikën e Shqipërisë, Olsian Çela, pas përfundimit të mbledhjes së përgjithshme me prokurorët, ka deklaru...
U dënua me 2 vite burg, Adriatik Llalla kërkon pezullim të vendimit
Avokati mbrojtës i ish-kryeprokurorit, Adriatik Llalla, ka kërkuar pezullim dhe shtyrje të ekzekutimit të vendimit për dy vite burg ng...
Gledis Nano e nis detyrën e drejtorit të Policisë së Shtetit me një ceremoni zyrtare dhe betohet.
Mëngjesin e 7 tetorit është mbajtur ceremonia zyrtare e prezantimit të drejtorit të ri të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano. Në ...
Gledis Nano emërohet drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, në vend të Ardi Veliut!
Gledis Nano është drejtori i ri i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, i cili vjen në këtë post pas doreheqjes se Ardi Veliut. Emërimi i tij erdhi ...
Dorëheqja e Ardi Veliut/ Rama: Mirënjohje për punën. Veliu: Dua t’i përkushtohem më shumë familjes
Kryeministri Edi Rama i ka dhënë fund dilemës për lirimin nga detyra të Ardi Veliut. Me anë të një postimi në Twitter, ka bërë publik dokument...
Deputetët e pyesin a është shkarkuar Ardi Veliu, ministri Çuçi përgjigjet me batutë mbi ‘kandilin’.
Në një kohë kur në media po flitet që është shkarkuar nga detyra Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, çështja është cekur ed...
Me 1% të votave, kandidati i pavarur nuk bëhet deputet. Gjykata Kushtetuese shfuqizon nenin në Kodin Zgjedhor.
Gjykata Kushtetuese i ka dhënë pjesërisht të drejtë kandidatit të pavarur në qarkun e Dibrës Elton Debreshit. Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar Kodin...
Pajisje inteligjente në rrugët automobilistike/ Kreu i policisë rrugore njofton shoferët: ‘Tani, merrni veten më qafë, nuk u kemi ne në dorë!’
Drejtori i Policisë Rrugore, Dhimitraq Ziu ka dhënë një prononcim për mediat në lidhje me pajisjen e re që policia ka marrë në përdorim për të kon...
Çfarë pritet nga Drejtësia? Ulsi Manja takim me ambasadoren Yuri Kim: Asgjë s’na ndal në luftën kundër korrupsionit
Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja është takuar me ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim. Në fokus të këtij takimi ishte reforma në drejtësi për...
Ceremonia e nderimit të Saimir Hoxhës, flet Rama: Fëmijët e nënkomisarit nuk do të jenë vetëm, por me gjyshërit dhe me shtetin.
Sot është mbajtur ceremonia e nderimit të Dëshmorit të Atdheut, Saimir Hoxha, për të cilin është vendosur një yll mes yjeve të Murit të Kujtes...
Faqja 1 prej 4512345...102030...E fundit »