Grupi kriminal i Laert Haxhisë do të eliminonte dy prokurore. Merren në mbrojtje nga SPAK.
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka caktuar mbrojtje për prokuroren e SPAK, Doloreza Musabelli dhe prokuroren e Lushnjës, Merita Selimi. Emrat e ...
I mbani mend Kristo Agalliun dhe Agron Durajn kur shisnin e blinin vota? SPAK çon për gjykim dosjen hetimore.
SPAK çon për gjykim Kristo Agalliun që u filmua teksa fliste për shitblerje votash në zgjedhjet e 14 Majit. 52 vjeçari ishte koordinator i Partisë...
GJKKO dënon me 10 vite burg Lefter Kokën, 4 vite për Bllakon, 53 vjet të gjithë së bashku.
Gjykata e Posaçme ka vendosur të dënojë më 10 vite burg Lefter Kokën, ish-ministrin e Mjedisit, të shpallur fajtor për Mjedisit për akuzat e “...
Dënohen me burg Lefter Koka dhe Alqi Bllako, rreth 10 vjet së bashku.
Gjykata e Posaçme ka dhënë dënimet për të pandehurit e dosjes së inceneratorit të Fierit. Gazetari i ABC News, Ermal Vija raporton se ish minis...
Çështja Gërdeci/ SPAK kërkon dëshmitarë Shkëlzen Berishën dhe Aldo Bumçin në procesin ndaj Fatmir Mediut
SPAK i ka kërkuar Gjykatës të thirren si dëshmitarë në procesin e Fatmir Mediut në lidhje me “Gerdecin”, Aldo Bumcin dhe Shkëlzen Berishën. Min...
Fredi Beleri mbetet në burg, gjashtë herë gjykata vendos ‘burgim’.
Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në qeli Fredi Belerin, i akuzuar për shit-blerje votash. Në këtë mënyrë, vendimi i sotëm i gjykatës rrëzon p...
Kolegji Zgjedhor përmbys KQZ dhe KAS, PD (Basha) forcë e dytë politikë në Kukës, jo PL.
Kolegji Zgjedhor ka përmbysur Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, (KQZ) dhe Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve (KAS), duke njohur Partinë Demokra...
Komisioni Evropian përshëndet megaoperacionin antidrogë ‘Tempulli’
Komisioni Europian ka përshëndetur operacionin e sotëm të Policisë Shqiptare “Tempulli”, ku u arrestuan 233 persona si dhe u shkatërruan 23 grupe ...
GJKKO kalon për gjykim dosjen e Fredi Belerit me akuzën për blerje votash
Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka kaluar për gjykim dosjen ndaj Fredi Belerit, i akuzuar nga SPAK për korrupsion z...
Do të hetohen dosjet e vjetra/ Balla dhe ministri britanik inaugurojnë laboratorin e referencës së ADN
Krime të renda të mbetura ndër vite pa autor, si vrasje apo zhdukje personash, sot kanë një mundësi që të zbardhen. Këto dosje të arkivuara, tashm...