Ambasada e SHBA: Bota kremton jetën dhe punën e jashtëzakonshme të murgeshës shqiptare, Anjezë Bojaxhiu.
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës përkujtoi sot Ditën e Shenjtërimit të Nënë Terezës. “Sot, në Ditën Ndërkombëtare të Bamirësisë, bo...
Sot, Dita e Shenjtërimit të Nënë Terezës. Rama: ‘Shenjtorja Tereza i dëshmoi botës forcën e dashurisë!’.
TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka shkruar për datën 5 shtator, e cila është një datë simbolike dhe bën krenar cilindo shqiptar, pavarësisht vendit ...
Kardinalët e Vatikanit në Shkodër/ Vizitojnë ish-burgun ku kaluan kalvarin e vuajtjeve martirët shqiptarë
Janë dhoma që mbartin histori dhe vuajtje. Kardinali Ernest Troshani nuk u rikthye i vetëm në këto mjedise ku ka qëndruar pas arrestimit në vitin ...
Falja në Sheshin Skënderbej përzgjidhet nga BBC ndër 12 fotot më të veçanta në botë
I mbushur plot me besimtarë që falen për festën e Bajramit, sheshi Skënderbej tërhoqi edhe vëmendjen e medias britanike BBC, e cila ndër 12 fotogr...
Rama uron Pashkën Katolike: Ringjallja e Krishtit celebron dashurinë e pafundme dhe sakrificën për njeriun
Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët katolikën për festën e Pashkës. Përmes një postimi në rrjetet sociale. Rama shprehet se ringjallja e ...
Papa Françeskut del nga spitali dhe thotë ‘Jam ende gjallë’.
Papa Françesku ka dalë nga spitali pas 3 ditësh i shtruar. Por nuk kanë munguar batutat nga ana e tij duke treguar se në fakt Ati i Shenjtë është ...
Dyshohet se është rrëzuar te Kisha e Laçit, besimtarja vdes rrugës për në spital
Humb jetën një besimtare në Kishën e Shna Ndout në Laç. Abc News mëson se gruaja është dërguar për në spitalin e Traumës me autoambulancën e Laçit...
Kirurgu Sokol Xhepa dhe mjekë e QSUT kryen ndërhyrjen e vështirë te 62 vjeçari. Familjarët: ‘Nuk e prisnim, na e kthyet në jetë!’.
Një ndërhyrje e vështirë kirurgjikale është kryer nga mjekët e Qendrës Spitalore “Nënë Tereza”, duke i dhënë jetë për së dyti një 62 vjeçari. Paci...
Benedikti XVI përcillet sot për në banesën e fundit, ceremonia drejtohet nga Papa Françesku
Papa Benedikti XVI, i cili ndërroi jetë në moshën 95-vjecare, do të përcillet për në banesën e fundit këtë të enjte. Prej 3 ditësh janë mbajtur ho...
Ndërron jetë Papa Benedikti i XVI-të
Ka ndërruar jetë Papa Benedikti i XVI, në moshën 95-vjeçare. Lajmi konfirmohet tashmë edhe nga mediat italiane. Papa Françesku deklaroi disa di...