Pas një muaj agjërimi, besimtarët myslimanë falin namazin në sheshin ‘Skënderbej’.
Pas 30 ditësh agjërim në muajin e shenjtë të Ramazanit, besimtarët myslimanë festojnë këtë të mërkurë (10 prill) Fitër Bajramin. Mijëra besimtarë ...
Presidenti Begaj uron Fiter Bajramin nga Elbasani
Presidenti Bajram Begaj ka uruar  festën e Fiter Bajramit nga qyteti i Elbasanit. Ai ka zgjedhur që në këtë ditë të veçantë të shkojë në xhaminë q...
Bujar Spahiu rizgjidhet kryetar i KMSH me 82 vota
Bujar Spahiu u rizgjodh kryetar i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë. Me 82 vota, Spahiu fitoi zgjedhjet kundër Eduard Shefkiut, Administrator i M...
Papa Francesku shtrohet në spital. Vatikani i shqetësuar për shëndetin e tij.
Papa Françesku u dërgua sot në spitalin Gemelli në Romë pas një auditori të përgjithshëm të mbajtur në Vatikan për një ekzaminim mjekësor sipas me...
Ambasada e SHBA: Bota kremton jetën dhe punën e jashtëzakonshme të murgeshës shqiptare, Anjezë Bojaxhiu.
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës përkujtoi sot Ditën e Shenjtërimit të Nënë Terezës. “Sot, në Ditën Ndërkombëtare të Bamirësisë, bo...
Sot, Dita e Shenjtërimit të Nënë Terezës. Rama: ‘Shenjtorja Tereza i dëshmoi botës forcën e dashurisë!’.
TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka shkruar për datën 5 shtator, e cila është një datë simbolike dhe bën krenar cilindo shqiptar, pavarësisht vendit ...
Kardinalët e Vatikanit në Shkodër/ Vizitojnë ish-burgun ku kaluan kalvarin e vuajtjeve martirët shqiptarë
Janë dhoma që mbartin histori dhe vuajtje. Kardinali Ernest Troshani nuk u rikthye i vetëm në këto mjedise ku ka qëndruar pas arrestimit në vitin ...
Falja në Sheshin Skënderbej përzgjidhet nga BBC ndër 12 fotot më të veçanta në botë
I mbushur plot me besimtarë që falen për festën e Bajramit, sheshi Skënderbej tërhoqi edhe vëmendjen e medias britanike BBC, e cila ndër 12 fotogr...
Rama uron Pashkën Katolike: Ringjallja e Krishtit celebron dashurinë e pafundme dhe sakrificën për njeriun
Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët katolikën për festën e Pashkës. Përmes një postimi në rrjetet sociale. Rama shprehet se ringjallja e ...
Papa Françeskut del nga spitali dhe thotë ‘Jam ende gjallë’.
Papa Françesku ka dalë nga spitali pas 3 ditësh i shtruar. Por nuk kanë munguar batutat nga ana e tij duke treguar se në fakt Ati i Shenjtë është ...