Takimi Rama- Blinken në Bruksel/ Blinken: ‘Partneriteti ynë po bëhet më i fortë, vlerësojmë lidershipin tuaj!’
Sot ne Bruksel Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me Sekretarin e Shtetit, Antony Blinken, që u mbyll me nënshkrimin e marrëveshjes për ko...
Rama: Nuk bëhemi mbulesë për asnjë ministër e drejtor nëse drejtësia do kërkojë hesap! Reforma në Drejtësi, vija e kuqe
Kryeministri Edi Rama u tregua i prerë kur tha se çdo ministër , drejtor, apo shef i çdo sektori tjetër nëse do të bëhet objekt kërkimi nga drej...
Sot Kongresi i PS në “Air Albania”, dita e 30 vjetorit të krijimit
Kongresi i Partisë Socialiste, që do të mbahet sot në orën 17:30 në stadiumin “Air Albania”, do t’i kushtojë pjesën e parë gjithë rrugëtimit të PS...
Fantazma e Millosheviçit në PD
  Frrok Çupi Në Partinë Demokratike ka rënë bomba, por këta po bëhen gati për zgjedhje. Njësoj si në përrallën ballkanike ku tregohet se si...
Pas shpalljes non- grata të Berishës/ Joe Biden lëshon urdhër-ekzekutiv për Shqipërinë: ‘sekuestrim prone dhe pasurive’.
Menjehere pas urdherit te sekreterait te Shtetit, Blinken, ku shpallt non grata ish presidenti dhe ish kryeminisgri shqiptar, Sali Berisha, vete p...
Nis shembja e ndërtimeve pa leje në bregdet! Rama paralajmëron: Filloni lexoni ligjin dhe prishini vetë.
Javën e ardhshme do të nisë shembja e ndërtimeve pa leje në bregdet. Kryeministri Edi Rama u ka lënë afat pronarëve që kanë ndërtuar pa leje 5 dit...
Roth në Tiranë: Shqipëria ka shënuar arritje, BE duhet të mbajë premtimet! Rama: Data e konferencës së parë ndërqeveritare, çështje e brendshme e unionit
      TIRANË-Në politikë vendimet merren sipas fakteve dhe faktet janë të qarta në rastin e Shqipërisë dhe Maqedonisë janë...
VOA: Basha bojkoton ftesën e SHBA! Yuri Kim e ftoi në ceremoninë e “Defender 21”
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nuk ishte në ceremoninë e stërvitjes ushtarake “Defender 21” në Tiranë edhe pse kishte marrë ftesë nga...
Berisha ‘Non Grata’: Yuri Kim: Ditët e pandëshkueshmërisë kanë marrë fund, askush s’mund të jetë mbi ligjin! Zhvillimet pozitive duhet të vazhdojnë
'Askush s'mund të jetë mbi ligjin!'. Kështu ka deklaruar ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, e pyetur lidhur me vendimin e SHBA për të shpal...
Mos i kërkoni Lulit atë që s’e kanë bërë ‘etërit’
  Frrok Çupi Thonë se nesër, e diele, në Partinë Demokratike do të mblidhet ‘biroja’ komplet dhe do të rrahin çështjen e kryetarit: Të voto...
Faqja 1 prej 8312345...102030...E fundit »