Sipas një raporti, Trump thotë se ai mendon se do të ‘rikthehet’ si president në gusht
Jake Lahut Ish Presidenti Donald Trump thuhet se u ka thënë njerëzve se ai mendon se do të kthehet në Shtëpinë e Bardhë si president i ulur der...
Joe Biden distancohet nga komentet e sekretares së Shtëpisë së Bardhë, Psaki
Presidenti Biden të martën në mbrëmje u distancua nga komentet e mëparshme që u bënë nga sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Jen Psaki, e c...
Amerika duhet të dijë të vërtetën rreth korrupsionit të familjes Biden
TOM FITTON Skandalet e Biden nuk u zhdukën kur Joe Biden hyri në Zyrën Ovale, siç shkrova në këtë artikull për The Washington Times: Një pre...
Aleatët e Trump e nxisin atë që ta kthejë gjyqin e fajësimit në një përleshje politike
 Rob Crilly, Korrespondent i White House      Mbështetësit e ish-Presidentit Donald Trump po ndërtojnë gjyqin e tij të fajësimit në një...
Biden ka tashmë një armik tjetër (dhe përfundon me shpatulla për muri)
Andrea Massardo Ekziston një qartesi në veçanti mbi të cilën presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ndryshe nga paraar...
Presidenti Biden përballet me krizën e parë botërore: Grusht ushtarak në Burma
SH.B.A. shpreh shqetësimin e rëndë ’për raportet mbi grushtin e shtetit ushtarak në Burma,‘ dhe deklaron se do të marrë masa ’ Blinken bëri thi...
Sekretari i Shtetit, Antony Blinken, urdhëron të vendosen flamujt e LGBT në Ambasadat e SHBA.
Aktivistët LGBT po brohorisin njoftimin e Sekretarit të Shtetit Antony Blinken se ai do të kthejë një urdhër nga Presidenti Donald Trump dhe do të...
Linja e Biden tani ndan kishën: Përplasen ipeshkëvit
Vëzhguesit më të vemendshëm e prisnin këtë: ardhja e Joe Biden po ndryshon gramatikën e përplasjes midis katolikëve në Shtetet e Bashkuara. Me Tru...
Blutë e Shtetit Blu: 9 Shenja që Joe Biden është një Lider i Botës së Tretë
JOEL B. POLLAK Presidenti Joe Biden u tha Amerikanëve në Fjalën e tij Përuruese javën e kaluar: "Ne kemi mësuar përsëri që demokracia është e ç...
Mbi 31,000 njerëz në Sh.B.A vdiqën nga Coronavirusi gjatë Javës së parë të Joe Biden në detyrë
ALANA MASTRANGELO Më shumë se 31,000 njerëz në Shtetet e Bashkuara kanë vdekur për shkak të koronavirusit kinez gjatë javës së parë të Presiden...
Faqja 1 prej 9312345...102030...E fundit »