Në 28 mars 5 planetë do të shihen me sy të lirë
Astronomët janë në pritje këtë muaj pasi pesë planetë të sistemit diellor do të jenë të dukshëm nga Toka si pjesë e një shtrirjeje të rrallë plane...
U mbart nga Tirana për t’i shpëtuar virusit në Roshnik, në fshat bëri qoka dhe tani del ‘pozitiv’.
Një 44-vjeçare nga fshati Rroshnik në Berat ka rezultuar pozitive me koronavirus. 44-vjeçarja jetonte dhe punonte prej vitesh në Tiranë dhe pas...
Gaforrja blu, mbretëresha e re në detin e Lezhës
Shkruan: Lezha News/ E ashtuquajtura Gaforrja Blu është bërë tashmë mbretëresha e brigjeve të Adriatikut. Mjafton vetëm t’i afrohesh bregut ...
INFO CAFE: Zyrtari i dytë dhe i tretë Policor që presin sonte flet-arrestet
I dyti: Media ka zbuluar edhe emrin e dytë të zyrtarit të lartë ndaj të cilit Prokuroria e Krimeve të Rënda ka lëshuar urdhër-arresti. Bëhet fja...
Vangjush Dakos së Durrësit i anulohet viza Amerikane.
Kryebashkiakut socialist të Durrësit, Vangjush Dako i është anuluar viza amerikane. Sipas raportimeve në media,  Dako është parë në radhën e ap...
Po thonë se deputetët e PS iu sulën sot ministrave.
Nga një informacion që vjen prej mediave që kanë lidhje ‘nëntokësore’ me deputetët e PS, në sallën e mbledhjes së grupit të PS ka plasur debati de...
Paska ndodhur incident i rëndë në mbledhjen e kryesisë së Partisë Demokratike
Nga burime të brendshme të mbledhjes së Kryesisë së Partisë Demokratike, që po zhvillohet në këto momente, mësohet se sapo ka ndodhur një incident...
Angelina Jolie dhe Brad Pitt kthehen në krahët e njëri tjetrit!
Edhe pse çifti i famshëm Angeline Jolie dhe Brad Pitti ndodhen në rrugën e procedurave për divorcin, gazeta 'The Sun' ka zbuluar se të dy janë hed...
Ka përfunduar skema e qeverisë “Rama 2”. Ministra që ikin dhe vijnë
Burime nga selia e Kryeministrisë tregojnë se është përfunduar struktura e qeverisë së re, e cila mesa duket do të ketë disa bashkime të ministriv...
INFO KAFE: Kim Jong-un po kurohet kundër ‘agresivitetit’
Kim Jong-un, lider i Koresë së Veriut dyshohet se vuan nga një sëmundje “Roid Rage”, madje  besohet se po kurohet dhe për këtë merr prej kohësh tr...