KAS rrëzon Celibashin. I hap rrugë regjistrimit të PD në zgjedhje. Rrëzohet edhe kërkesa e Berishës.
KAS rrëzon vendimin e Ilirjan Celibashit dhe i hap rrugë regjistrimit të PD në zgjedhjet e 14 majit. Me 4 vota pro dhe vetëm një kundër, atë të...
Celibashi: Vendimin për regjistrimin e PD-së e marrim nesër ose pasnesër!
Kreu i KQZ-së Ilirjan Celibashit tha se vendimin për regjistrimin e Partisë Demokratike do ta marrin nesër ose pasnesër, ndërsa afati që Lulzim Ba...
Më 25 mars PS zyrtarizon kandidatët për zgjedhjet lokale! Rama: Fitojmë bindshëm! Prioritet, marrëdhënia me qytetarët
Më 25 mars, ditë kur edhe do të mbahet mbledhja tjetër e kryesisë, Partia Socialiste do të zyrtarizojë kandidatët për zgjedhjet lokale që do të mb...
Regjistrimi në KQZ/ Celibashi: ‘PD-në e drejton Basha’, jep 48 orë afat për plotësim dokumentesh
Kërkesa e tij është rrëzuar nga Komisioneri i Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi, i cili tha se ai njeh si kryetar të Partisë Demokratike atë që është n...
Regjistrimi i PD në KQZ, Alibeaj pret Bashën si kumbar ose si kryetar
Sot është afati i fundit për regjistrimin e partive politike në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve për zgjedhjet lokale të 14 majit. Gazetarja e ...
6 Mars, sot: Afati i fundit për regjistrimin e partive në zgjedhjet e 14 Majit.
Sot është afati i fundit për regjistrimin e subjekteve politike pranë KQZ-së për zgjedhjet vendore të 14 Majit. Deri më tani kanë dërguar kërkesën...
Celibashi: 21 parti politike kanë kërkuar të regjistrohen për zgjedhjet e 14 Majit
Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi tha se deri tani 21 parti politike kanë paraqitur kërkesën për t’u regjistruar në z...
KQZ miraton emërimin e anëtarëve të KZAZ-ve për PS, PL dhe PSD. S’ka asnjë PD.
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar listën e anëtarëve të KAZAZ-së të PS, PL dhe PSD-së. Sa i takon listës së Partisë Demokratike, KQZ ka v...
PD me dy lista në KQZ, Celibashi: Vendimmarrja do të jetë strikte bazuar në Kod.
  Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi, sot, në një prononcim për mediat, paraqiti argumentet e tij pse mungoi sot një vendimmarrje lidhur me listat ...
Zgjedhjet e 14 Majit/ Jo një, por tre bashki do të votojnë në mënyrë elektronike.
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka vendosur këtë të mërkurë për zbatimin e projektit pilot për procesin e votimit dhe numërimit elektronik të...