Premtimi i kandidates së PD: Tirana rregullohet vetëm me tritol, sa të zgjidhem kryebashkiake do e hedh në erë
Katër kandidatët e primareve të PD për Bashkinë Tiranë vazhdojnë të shpalosin vizionin e tyre për drejtimin e bashkisë së kryeqytetit. E pyetur...
Yuri Kim: ‘Ka ardhur koha të merren hapa të nevojshëm për votën e diasporës!’
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri  Kim gjatë fjalës së saj në konferencën e KQZ dhe OSBE tha se zgjedhjet e 25 prillit ishin të mira, por jo p...
Socialistët drejt fitores së sigurtë në bashkinë e tretë
 Pas fitores në Bashkinë Vorë dhe Rrogozhinë Partia Socialiste ka arritur të fitojë edhe në Lushnjë.  Kjo dhe pse ende rezultati nuk ësht...
Zgjedhjet e 6 marsit/ Pas Vorës PS merr edhe Rrogozhinën, po fiton në Durrës, Lushnjë e Dibër! Meta+Berisha drejt marrjes së Shkodrës, Basha humbje historike!
Shkon në 2 numri i bashkive që e kanë mbyllur procesin e numërimit të votave pas procesit zgjedhor të ditës së djeshme. Pas Vorës Partia Socialist...
KAS rrëzon ankimimin e PD-së për të zhbërë koalicionin ‘Shtëpia e Lirisë’.
Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS) ka rrëzuar ankimin e PD-së për të zhbërë koalicionin 'Shtëpia e Lirisë' për zgjedhjet e pjesshme loka...
Ilirjan Celibashi: Nuk mund të pranohet Komisioni i Rithemelimit i Berishës në koalicion me LSI
Ilirjan Celibashi deklaroi sot se nuk mund të pranohet Komisioni i Rithemelimit të Berishës në koalicion me LSI-në. "Së pari për legjitimitetin...
Një drejtor banke, kandidat i socialistëve për Dibrën
I preferuari i socialistëve për të fituar bashkinë Dibër në zgjedhjet e pjesshme të 6 Marsit është një drejtor banke. Gazetari i Top Channel,...
A do të kenë dy PD-të e Durrësit një përfaqësues të vetëm për zgjedhjet vendore?
KOMENT/ E hëna e 24 janarit është dita e fundit e propozimit të emrave pranë Komisionit të Themelimit të Partisë Demokratike për të kaluar në n...
Zgjedhjet e pjesshme lokale, zyrtarisht në 6 mars
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, mëngjesin e 20 janarit, ka dekretuar datën e mbajtjes së zgjedhjeve të pjesshme lokale. Ai ka...
Kim dhe Sorecca takohen me Celibashin: Të ndiqen penalisht krimet zgjedhore!
Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, së bashku me Ambasadorin e Bashkimit Europian Luigi Soreca, u takuan me Kryetarin e Komisionit Qendror të Zgjedhje...
Faqja 1 prej 2712345...1020...E fundit »