G20
Merkel kundërshton ftesën e Trump për të marrë pjesë në samitin e G7 në Uashington
(FOTO: Arkiv) 29 maj (Reuters) - Kancelarja Gjermane Angela Merkel ka refuzuar të pranojë ftesën e Presidentit Amerikan Donald Trump për të mar...
PUTIN- MACRON, TAKOHEN NË 19 GUSHT
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron do të takohet me homologun e tij rus Vladimir Putin, në gusht. Kabineti i Macron njoftoi se takimi do të ...
Trump dhe Putin kishin një takim ‘jozyrtar’ në G20, thotë Shtëpia e Bardhë
By Louis Casiano | Fox News Presidenti Trump dhe udhëheqësi rus Vladimir Putin kishin një bisedë "jozyrtare" në Grupin e Samitit 20 në Buenos A...
Në Buenos Aires hapet samiti i grindjeve i G20
Buenos Aires (AFP) - Udhëheqësit e G20 duke përfshirë presidentët e Shteteve të Bashkuara, Rusisë dhe Kinës, hapën bisedimet e samitit të premten,...
Trump dhe Putin kishin një tjetër bisedë, të pazbuluar, gjatë G20
(FOTO: Gjatë darkës, Melania qëndroi në krah të Putin. REUTERS)/ Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe homologu Rus, Vladimir Pu...
G20: Trump përshëndet bisedimet si “të suksesshme” pavarësisht nga vijat ndarëse.
(FOTO: Trump tha se samiti G20 ishte orgnizuar aq bukur nga zonja Merkel)/ Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka deklaruar se sam...
Merkel thotë ‘çfarë ka?’ pse Ivanka Trump u ul në vend të babait të saj.
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka deklaruar sot se nuk e pengon fakti që Ivanka Trump për një kohë të shkurtër ka zënë vendin e babait të saj...
Ivanka Trump, për pak, zë vendin e të atit, Donald Trump në tavolinën e G20
( FOTO: Ivanka Trump zëvendësoi të atin ne sesionin e sotëm të G20 dhe priti sa të vijë ai për tu ulur në vendin e tij)/ Ms Trump accompanied h...
Në trazirat e Hamburgut janë plagosur 160 policë.
  Në Hamburg të Gjermanisë kanë vazhduar protestat kundër Samitit G20. Një pjesë e protestuesve të dhunshëm, kanë krijuar trazira, të cila...
Trump dhe Putin: Debati mbi zgjedhjet në Amerikë hapi takimin e parë
Donald Trump dhe Vladimir Putin kanë diskutuar mbi ndërhyrjen e imagjinuar të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara vitin e k...