Sonte pritet të ndodhë eklipsi i hënës që do të jetë më i madhi në 580 vitet e fundit, duhen 1000 vjet për tjetrin.
Sonte (e premte, 19 nëntor), astronomët dhe adhuruesit e hapësirës do të mund të shijojnë eklipsin më të gjatë të pjesshëm hënor në 580 vjet.Ky ës...
Gjirokastra ‘e kulturës’ nuk lë pemë pa shkatërruar në qytet.
( Foto: Ylli Muho i Agjencisë së Shërbimeve Pubike, duke folur për TCH)/ Koment/ Në Gjirokastër kanë nisur të bëjnë një ‘luftë kundër qeveri...
Njeriu më i shkurtër në botë vdes në Nepal në moshën 27 vjeç
Kathmandu (AFP) - Njeriu më i shkurtër në botë që mund të ecte, siç verifikohet nga Guinness World Records, vdiq të Premten në një spital në Nepal...
Nostradamus bullgare: “Në vitin 2020 Evropa do të jetë e pushtuar nga myslimanët”
Profecitë e Baba Vanga-s, Nostradamus-es të Ballkanit që ka parashikuar atentatin ndaj  Kullave Binjake dhe katastrofën e Kursk: në 2020 Trump do ...
Blogger-i kinez vdes drejtpërdrejt në YouTube ndërsa hante insekte helmuese
Youtuber-i kinez donte ti demonstronte ndjekësve te tij se mund të hante çdo gjë: vdiq i helmuar nga një shumëkëmbësh Pina Francone Një blog...
Shpërthen me pamje mahnitëse vullkani Etna në Itali
Vullkani Etna ka shpërthyer përsëri. I ndodhur në Katania të Italisë, Etna është sot vullkani më i madh aktiv në Evropë. Etna ka shpërthyer dik...
Në Bosnje, farkëtari ‘mjeshtër’ duhet të mbathë një vezë
  Kreshevo (Bosnje dhe Herzegovinë) (AFP) - Për të qenë i denjë për titullin e mjeshtrit, një farkëtar në Kreshevë në Bosnjën qendrore duh...
Mamaja harron beben në terminal, aeroplani kthehet nga fluturimi..
Një aeroplan u detyrua të kthehej pas në aeroport  sapo kishte nisur fluturimin, sepse një mama kishte lënë beben e saj në terminal, raporton ‘Mir...
Joshua Trump ‘kapet’ në gjumë gjatë fjalimit të Donald Trump, dhe bëhet viral.
Djali 11- vjeçar që ë ngacmojnë pse ka të njëjtin mbiemër me presidentin Trump, u bë viral gjatë një momenti të butë kur ra në gjumë gjatë fjalimi...
Pank, priftërinj dhe modele: Ja nipërit e çuditshëm të monstrave të Historisë
-Trashëgimtarja e Stalinit vishet si garipe, stërnipi i Hitlerit urren Trumpin. Dhe Mengele është komunist- Nga: Massimo M. Veronese / Svetl...