Integrimi i Serbisë në BE, ambasadori amerikan thotë se ‘Njohja e Kosovës, s’do të jetë kusht për Serbinë!’
Ambasadori amerikan në Beograd, Christofer Hill, beson se njohja zyrtare e pavarësisë së Kosovës nuk do të jetë kusht për Serbinë që të pranohet n...
‘Dilni nga loja e maces me miun me Serbinë’/ Rama-Kurtit: Mund të keni sukses elektoral brenda vendit, por do ngeleni pa miq
Kryeministri Edi Rama ka këshilluar homologun e tij Albin Kurti për të dalë nga kurthi i lojës “macja me miun” me Serbinë. Duke folur nga try...
Dialogu Prishtinë-Beograd, ambasadori i SHBA kritik: Megjithatë…, ‘disa gjëra po pengohen!’
Ambasadori i SHBA-së Jeffrey Hovenier, mori pjesë në konferencën ndërkombëtare të 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës. Në këtë konferencë, ambasado...
Greqi, shpërndante fletë votimi të plotësuara, arrestohet kandidati për PE
Një kandidat  per deputet i PE-së është arrestuar të dielën në Rodopi, pasi është kapur duke shpërndarë fletë votimi të plotësuara. Emri i kandida...
25 vjetori i çlirimit të Kosovës, Tony Blair dhe Kryeministri Rama sot në Prishtinë
Ish-kryeministri britanik Toni Bler (Tony Blair) dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama do të vizitojnë këtë të hënë (10 qershor) Prishtinën në kë...
Rama mesazh Kurtit nga Prishtina: Udhëheqja e vërtetë nuk matet nga aftësia për të ngritur kulla ngujimesh kinse parimore
Kryeministri Edi Rama ka shfrytëzuar konferencën Ndërkombëtare për 25 Vjetorin e Ndërhyrjes së NATO-s “Rugova dhe Perëndimi”, për t’i dhënë disa m...
Ndërkombëtarët miqtë më të mirë”/ Rama në Prishtinë: Pavarësia, me të gjitha garancitë për serbët në Kosovë është zgjidhja më e mirë
Në 25 vjetorin e Çlirimit, në Prishtinë është zhvilluar Konferenca Ndërkombëtare për 25 Vjetorin e Ndërhyrjes së NATO-s; “Rugova dhe Perëndimi”. ...
Tapet i kuq për Ramën në Prishtinë, Vjosa Osmani pret kryeministrin e Shqipërisë
Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Presidencë për takimin me presidenten Vjosa Osmani, i pari takim që hap agjendën e javës së Çlirimit të Koso...
Kosovë: Konferenca “Rugova dhe Perëndimi”/ LDK thotë se Ibrahim Rugova mbetet prijës i popullit të Kosovës’!’
PRISHTINË- Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, në konferencën ndërkombëtare me temë “Rugova dhe Perëndimi”, e mbajtur në n...
LDK-ja me konferencë ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, marrin pjesë kryeministri Edi Rama dhe personalitete të tjera
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Fondacioni Ibrahim Rugova të hënën, më datë 10 qershor, nga ora 11:00 do të mbajë konferencën ndërkombëtare ''Rug...