Rama: Ligji i luftës me Greqinë është një paradoks i vërtetë!
  I pyetur nga gazetarja Greke për Ligjin e Luftës dhe Çështjen e Përcaktimit të Kufijve detarë me Greqinë Kryeministri Edi Rama, u shpreh se ...
200 vjet nga Revolucioni Grek/ Sot u inaugurua Parku Helen buzë liqenit të Farkës në Tiranë.
Po afrohet dita e celebrimit te 200 vjetorit te Revolucionit Grek. Por ngjitur me kete ngjarje te madhe per popujt e gadishullit tone dhe Evropes,...
Ish-i burgosuri politik: Babai i kryetarit të ri të KQZ-së djersitej kur më torturonte, i servilosej për pozita UDB-së
Ish-i burgosuri politik, Haki Morina ka reaguar pasi që Vjosa Osmani pas shkarkimit të Valdete Dakës, emëroi Kreshnik Radoniqin kryetar të KQZ-së....
Sot Ballkani Perëndimor mblidhet në Tiranë. Rama dhe Varhelyi do të flasin në ora 12:30
Sot në Pallatin e Brigadave në Tiranë do të zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në Tiranë do të bëhen bashkë Komisioneri Europ...
‘Kasapi i Bosnjes’ Mlladiç, dënohet me burg përjetë. Blinken: ‘SHBA do të vazhdojë të flasë për Drejtësi’.
Gjykata e Kombeve të Bashkuara për Krimet e Luftës ka lënë në fuqi dënimin me burgim të përjetshëm për udhëheqësin ushtarak serb të Bosnjës Ratko ...
Greqia do të mbështesë procesin e anëtarësimit të Shqipërisë në BE. Dendias takon ambasadoren shqiptare në Athinë
Top Channel ka mësuar se në takimin e ministrit të jashtëm, Nikos Dendias dhe ambasadores shqiptare Luela Hajdaraga u ra dakord për intensifikim...
Greqia hap kufijtë, edhe për Shqipërinë, në 14 Maj/ Ministri i Turizmit
Ministri grek i Turizmit, Haris Theocharis ka thënë se në datën 14 maj Greqia do të hapë të gjithë kufijtë tokësorë e më pas për t’i hapur rru...
Abdixhiku për Kurtin: Pozita jonë po bën opozitë në një shtet tjetër
Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti se nuk po merret me situatën e rëndë të pandemisë në vend. Abdixhiku ...
Vjosa Osmani zgjidhet Presidente e Kosovës!
Vjosa Osmani është zgjedhur Presidente e Kuvendit të Kosovës.  Osmani është gruaja e dytë, e cila merr postin e Presidentes në Kosovë. Kush ...
Konjufca në krye të Kuvendit të Kosovës. Vjosa Osmani largohet edhe nga presidenca, mbetet pa asnjë post
Me 69 vota pro, 33 kundër dhe asnjë abstenim, Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje u zgjodh kryetar i Kuvendit të Kosovës. Konsitutimi i kuv...
Faqja 1 prej 5512345...102030...E fundit »