Shtyhet seanca për shkarkimin e Metës, relatori i çështjes infektohet me COVID
Seanca e parashikuar e 18 janarit për shqyrtimin e shkarkimit të Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta nga Gjykata Kushtetuese është shtyrë, nga 18...
Meta bëhet palë në dhunën e PD: Telefonata me Këlliçin për ta orientuar në protestë
Presidenti Ilir Meta ka dalë hapur sot pro Sali Berishës, në 'betejën' e këtij të fundit përballë Lulzim Bashës. Në një konferencë për shtyp, teka...
Shteti merr në mbrojtje fëmijët e atyre që humbin jetën në krye të detyrës/ Kryeministri Rama
Nga janari i vitit 2022, shteti do të marrë në mbrojtje dhe do të financojë deri në moshën 25-vjeçare, të gjithë fëmijët, prindërit e të cilëve ka...
Basha çmonton mbështetësit e Berishës nga Komisionet Parlamentare! Depoziton kërkesën në Kuvend
Partia Demokratike depoziton në kuvend kërkesën për ndryshimin e kryetares së komisionit të shëndetësisë Albana Vokshi dhe disa sekretarëve. Bëhet...
Parlament/ Komisioni i Ligjeve rrëzon dekretin e Presidentit Meta për ligjin e Bashkëqeverisjes!
Komisioni i Ligjeve ka rrëzuar, të mërkurën e 15 dhjetorit, dekretin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për ligjin “Për Bashkëqeverisjen”, du...
Zgjedhjet e 30 qershorit, Presidenti nuk pajtohet me Gjykatën Kushtetuese dhe thotë se ‘i zhgënjeu të gjithë me vendimin’.
Vendimin e Gjykatës Kushtetuese për zgjedhjet lokale të 30 qershorit të vitit 2019, e cila rrëzoi kërkesën e Shoqatës së Bashkive, të cilat preten...
Zgjedhjet e 25 prillit/ KQZ çon për ndjekje penale 67 numërues që dyshohet se shkelën ligjin
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka çuar për ndjekje penale, 67 numërues të cilët shkelën ligjin në zgjedhjet e 25 prillit. Numëruesit u kanë hequ...
Kuvend/ Balla i kërkon Bashës: ‘Kallëzo penalisht Sali Berishën!’
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë, i bëri thirrje kryetarit të Partisë Demokra...
Basha: Drejtuesit e lartë të vendit, pjesë e përgjimeve të antimafias
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në seancën plenare të 2 dhjetorit, ka akuzuar se drejtues të lartë të vendit “janë pjesë e përgjimeve të...
Kuvend/ Rama ironi me Shehun: ‘Më vjen keq që flet me vete! ‘Ballkani i hapur’ do vazhdojë!’
Kryeministri Edi Rama në përgjigje të deputetit të PD-së Tritan Shehu, e ironizoi këtë  duke i thënë se ai as nuk e ka dëgjuar se çfarë ka thënë n...
Faqja 1 prej 7212345...102030...E fundit »