Përvijimi i ri politik: Nuk është më e majta kundër të djathtës, por populli kundër elitave politke.
Nga: Ridvan Peshkëpia Në rrjetet sociale është shpërndarë në mënyrë virale njoftimi për protestën RAGE AGAINST THE WAR MACHINE [Zëmërimi kundër...
Tërmeti në Turqi nuk ka lidhje me Shqipërinë: Drejtori i Gjeoshkencës për ABC
Drejtori i Institutit të Gjeoshkencës, Prof. Dr. Ylber Muçeku, ka folur për tërmetin shkatërrues në Turqi me mbi 500 viktima. Në një lidhje me Sky...
Tërmeti në Turqi, shembet kalaja antike në Gaziantep e ndërtuar nga Perandori Justinian
Kalaja e Gaziantepit, pjesë e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s në Turqi, është shembur pas tërmetit të fuqishëm dhe pasgoditjeve që tronditën jug...
Ambasada shqiptare në Ankara: ‘Deri tani s’ka njoftime për shqiptarë të lënduar!’
Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Olta Xhaçka ka shprehur ngushëllimet për jetët e humbura në Turqi dhe Siri si pasojë e të...
Bashkimi Europian dërgon grupe shpëtimi drejt Turqisë, nisja bëhet nga Holanda
Bashkimi Evropian ka dërguar grupe shpëtimi në Turqi, për të ndihmuar me emergjencën e krijuar pas tërmetit shkatërrues, i një magni...
Bie sistemi në pikën e kalimit kufitar me Maqedoninë e Veriut, shkaktohen radhë të gjata në kufi me ne.
Radhë të gjata makinash raportohen në pikën kufitare të Qafë Thanës që prej orës 6:00 të mëngjesit. Mësohet se shkak është bërë mosfunksionimi i s...
Mot i keq në Itali: Pezullohet edhe linja e trageteve Vlorë-Brindisi.
Pas pezullimit të linjës së trageteve Durrës-Bari, është pezulluar lundrimi edhe për linjën Vlorë-Brindisi. Mësohet se shkak është bërë përkeqë...
Ndërron jetë në moshën 88-vjeçare stilisti ikonik i modës Paco Rabanne
Dizajneri ikonik spanjoll i modës Paco Rabanne, emri i vërtetë Francisco Rabaneda Cuervo, ka vdekur në moshën 88-vjeçare. Lajmin e trishtë e ra...
Zyrtari i Lartë i SHBA flet për median serbe: ‘Shqipëria po ecën shumë mirë!’
Zyrtari i lartë amerikan, Garbiel Escobar, ka dhënë një intervistë për mediat serbe, ku ka folur më shumë për marrëveshjen ndërmjet Kosovës dhe Se...
Kosovë/ LDK-ja bojkoton RTK-në: ’Askush nga ne nuk do të marrë pjesë në asnjë emision!’
Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një letren publike të premten, ka njoftuar zyrtarisht se do të bojkotojë Radio Televizionin e Kosovës (RTK), ...
Faqja 1 prej 1 26912345...102030...E fundit »