Iu gjet pasaporta në vendin ku u vra polici serb, Artan Hajrizi flet nga Gjermania: Ma ka vjedhur vëllai! Veç të vrarë mund të më kapin
Artan Hajrizi, pasaporta e së cilit u gjet në vendin ku u vra polici serb Nikolla Krsmanoviç dhe u plagos efektivit tjetër Vjekoslav Iliç, ka dekl...
Starmer: Britania do të jetë një mike dhe partnere e Europës
Gjatë fjalimit të tij, Starmer tha se qeveria e tij është këtu për të kërkuar zgjidhje që do të japin rezultate, duke përfshirë respektimin e të d...
Mos rrini në Facebook, por shkoni në Rinas
Nga Ardit Rada Një seri postimesh faturash të rreme kanë nisur të qarkullojnë në rrjetet sociale ku tregojnë “çmime të larta” të ushqimeve në r...
Samiti i Liderve Europianë/ Zelensky apel liderve të BE që të veprojnë: ‘Qendrueshmëria juaj do të sjellë paqe!’
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka marrë fjalën gjatë Samitit të Liderve Europianë në Britaninë e Madhe. Ai ka falenderuar kryeministri i ...
“La Nacion”: Shqipëria, destinacioni evropian me plazhe spektakolare!
Me brigjet e lagura nga detet Adriatik dhe Jon, ky vend i vogël ofron plazhe që rivalizojnë për nga bukuria ato të Karaibeve, shkruan Alejandro ...
Vrasja e policit serb nga 33-vjeçari kosovar, reagon Aleksandër Vuçiç
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka reaguar për ngjarjen e ndodhur në qytetin e Loznicës, ku sipas autoriteteve të Beogradit 33-vjeçari kosovar Ar...
Greqia mban ligjin e luftës me Shqipërinë, Idrizi në Kuvend: Absurd! Të zgjidhim ngërçin!
Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi, shpjegoi në Kuvend se pse duhet bërë një deklaratë për heqjen e ligjit të luftës që Greqia mban me Shqipërinë që nga ...
PS rrëzon kërkesën e opozitës për mocion me debat mbi ‘fondet e bujqësisë’.
Opozita kërkoi në Kuvend një mocion me debat për fondet e bujqësisë, por Partia Socialiste e rrëzoi këtë kërkesë me pretendimin që ende nuk është ...
Makina, apartamente dhe prona, SPAK sekuestron pasuritë e 4 vëllezërve Hoxha
Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka konfiskuar pasuritë e 4 vëllezërve dhe familjarëve të tyre që janë nën hetim ...
Biden nuk heq dorë/ ‘Do të mendohesha vetëm në rast të ndonjë problemi shëndetësor!’.
Presidenti i SHBA-së, Joe Biden tha se do të rishqyrtojë vendimin e tij për të kandiduar për rizgjedhje në zgjedhjet e ardhshme presidenciale në S...