Bulqizë/ Numri i personave me shenja helmimi, në rritje. Shkak nuk është uji i pijshëm!, thotë mjeku.
Mjeku Shahin Kaja tha për “ABC News” se edhe ditën e sotme janë paraqitur në spital qytetarë me probleme shëndetësore, ne të vjedhja e dhimbje bar...
Rama për “grupin” e Onkologjikut: Krim kundër njerëzimit nga 5 maskarenj!
Kryeministri Edi Rama, në një takim me drejtuesit e shërbimeve në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza, deklaroi se skandali te Onkologjiku...
Nis interpelanca në Kuvend, ministre Koçiu ‘jep llogari’ për skandalin në Spitalin Onkologjik.
Kuvendi është mbledhur këtë të enjte në seancën e radhës parlamentare. Pika më e nxehtë e ditës është interpelanca me ministren e Shëndetësisë,...
Rama dhuron gjak dhe apelon: Ndihmë për ata që kanë nevojë, por edhe ripërtëritje për dhuruesin.
Kreu i qeverisë Edi Rama, së bashku me stafin e kryeministrisë janë bërë pjesë në nismën për dhurimin e gjakut. Kreu i qeverisë, pasi dha gjak,...
Vokshi deklaroi: “Dy orë pa drita, vdiqën 4 pacientë”, QSUT rrëzon spekulimet dhe bën thirrje të mos afektojnë shëndetin e të sëmurëve
Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, ka dalë me një reagim zyrtar pas deklaratave të Albana Vokshit në lidhje me zjarrin që ra dy muaj më ...
Tiranë/ E reja vdes në spitalin Amerikan 2, i bënë ndërhyrje plastike edhe pse ishte me kancer!
 Nga: Shqiptarja.com Një 28 vjeçare humbi jetën dje (30 janar 2024) një ditë pas një ndërhyrjeje plastike në spitalin privat 'Amerikan 2' në Ti...
“Spitalet, në një nivel me ato europiane”, Rama tregon çfarë i tha i ministri i Jashtëm pas operimit.
Kryeministri Edi Rama në takimin e zhvilluar për “Autonominë Menaxheriale për spitalet rajonale u shpreh se tashmë spitalet janë në një tjetër sta...
“Na marrshin të keqen nëse ikin…”, Rama: Autonomia spitalore, kushte dinjitoze e më shumë të ardhura për mjekët
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama foli për autonominë spitalore, si një qasje kjo, e cila sipas tij do të rrisë performancën dhe do përmirësojë ...
Fruthi konfirmohet në Shqipëri, burime nga ISHP: 11 raste në Tiranë e Durrës. Reagon ministre Koçiu.
TIRANË- Në vendin tonë është konfirmuar prania e fruthit. Burime nga ISHP bëjnë me dije për Report Tv se 11 fëmijë janë prekur nga fruthi. Rastet ...
Gripi, prag epidemie/ Mjekët: Tirana, numrin më të madh të rasteve, më të prekur fëmijët
Shqipëria nuk ka hyrë në epidemi të gripit, megjithkëtë ndodhet në zonën e rrezikut. Javën e fundit të prekurit nga infeksionet e rrugëve të frymë...