Deri ditën e shtunë moti si sot, ditën e dielë nis të bien temperaturat: Meteorologu Akil Osmani.
Meterologu Akil Osmani ka zbuluar si do të jetë kjo javë e parë e muajit janar. Në një lidhje me “Breaking News”, ai ka treguar se deri ditën e sh...
Sot dita me kthjellime dhe vranësira, temperaturat arrijnë deri në 26 gradë
Territori shqiptar paraqitet me intervale kthjellimesh deri pas mesdite kur pritet shfaqje e vranësirave si fillim në zonat veriore dhe veriperëndim...
Sot moti sjell kthjellime dhe vranësira të pakta, luhatet temperatura.
Deri në mesditë kthjellimet dhe vranësirat e pakta do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të territorit, përjashtuar zonat malore përgjatë kufir...
Vjen vjeshta e vërtetë, rrebeshe shiu dhe ulje temperaturash
Sipas MeteoAlb, Shqipëria do të mbetet nën ndikimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike duke sjellë mbizotërim të vranësirave dhe rrebeshe shi...
Moti: Fundjava sjell surpriza, temperaturat ulen me 6 gradë celsius
Fundjava pritet që të sjellë ndryshim të kushteve atmosferike në vendin tonë. Pas shumë ditëve të nxehta dhe me diell, meteorologu Hakil Osmani ka...
Kjo javë pa shi, e favorshme për pushime, temperatura deri në 38 gradë
Java e parë e muajit gusht pritet që të jetë e favorshme për të gjithë ato që kanë lënë pushimet dhe presin që ti drejtohen plazhit. Meteorolog...
Korriku do të shënohet si muaji më i ngrohtë i regjistruar në gjithë botën: Shkencëtarët
Shkencëtarët po vlerësojnë se korriku është “paraprakisht e sigurt” se do të jetë muaji me i ngrohtë i regjistruar në botë. Ata janë të bindur ...
Vala e të nxehtit po shkon drejt fundit”, do të ketë reshje shiu dhe temperatura normale deri në gusht.
Moti këtë të mërkurë ka marrë një kthesë krahasuar me temperaturat që ishim mësuar të përballeshim gjatë ditëve të fundit. Meteorologia Lajda P...
Kjo është vala ‘Cerberus’/ Sot dita më e nxehtë e korrikut me temperatura ekstreme.
  E marta do të jetë dita e fundit dhe piku i tretë i valës së nxehtë të Cerberus që ka përfshirë prej kohësh vendin tonë. Ky është parash...
Digjet Mesdheu, sot termometri shkon në 47°C, shpëtohen 1200 fëmijë nga flakët në Greqi
Vala e të nxehtit të paprecedentë që ka mbërthyer Europën Jugore pritet të arrijë kulmin ditën e sotme, pasi e marta do të jetë dita më e nxeh...