Greqia në dyer të Interpolit: Ndihmë për hetimin e mbytjes së emigrantëve
  Autoritetet greke të zbatimit të ligjit i kanë kërkuar autoritetit policor evropian, Europol, për mbështetje në hetimin e tyre për katas...
Sulmet mbi Siri/ Shtetet e Bashkuara shpallin sanksione ndaj ministrive të Turqisë.
Shtetet e Bashkuara ka vendosur sanksione mbi ministritë turke dhe mbi zyrtarët e lartë të qeverisë në përgjigje të sulmit ushtarak të vendit ndaj...
Samiti i Sirisë mori ‘hapa të mëdha’ drejt përfundimit të luftës: SHBA
  AFP Brussels (AFP) - Samiti i Stambollit mbi Sirinë mori "hapa të mëdhenj" drejt përfundimit të luftës civile, por situata mbetet e r...
UPDATED/ Të paktën 52 të vdekur dhe 2400 të plagosur në Gaza; dhuna para përurimit të ambasadës së SHBA në Jerusalem.
UPDATED: Të paktën 52 palestinezë janë vrarë dhe 2,400 janë plagosur gjatë përplasjes në kufirin e Gaza, thonë zyrtarët palestinez.  Lajmi i...
Zgjohet Bin Laden, lideri i Al-Qaida bën thirrje për xhihad në prag të inaugurimit të ambasadës Amerikane.
- Bin Laden ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara  është "armiku numër Një i palestinezëve dhe u betua...-, deklaroi al- Zawahiri. Lideri i Al-Qa...
Netanjahu e quajti ‘kërcënim për botën’ Konferencën e Mynihut
Kryeministri i Izraelit ka hedhur një sulm thumbues mbi Iranin, duke thënë se Konferenca e Sigurisë në Mynih është “kërcënimi më i madh mbi botën”...
Lufta e Sirisë: Qeveria e Assad, e akuzuar për ‘armë kimike’ në Idlib, akuzon SHBa për ‘masakër’
Siria ka akuzuar Shtetet e Bashkuara se po sjell një “masakër brutale” me bombardimet në provincën Deir al-Zour. Në sulmet gjatë natës të vrarë...
Sulmohet agjencia e OKB në Afganistan: Makina bombë shpërthen para ‘Save the Children’ në Jalalabad
Zëdhënësi i qeverisë totë se sulmuesit kanë hyrë në agjencinë e ndihmave dhe se 11 persona janë plagosur. Ata hynë në zyra pas kishin shpërthyer n...
Egjipti do ‘të marrë hak’ për martirët dhe do të përgjigjet me gjithë forcën për 300 të vrarët.
Presidenti  i Egjiptit, Abdul Fattah al-Sisi ka deklaruar se do të përgjigjet "me gjithë forcën" pasi 300 persona u vranë në xhaminë në Veri të Si...
Sulm mbi xhaminë në Sinai, Egjipt. 155 të vrarë.
Militantë të dyshuar kanë nisur një sulm me armë dhe bomba në një xhami në provincën veriore Sinai në Egjipt, duke lënë 155 të vdekur. Dëshmita...