Tërhiqen milicitë pro Iranit? SHBA ka gati planin e hakmarrjes, Teherani: Do t’i përgjigjemi çdo sulmi
Nga A2 CNN Në një lëvizje të papritur, grupi më i fuqishëm i militantëve të mbështetur nga Irani në Irak, Kataib Hezbollah, njoftoi të martën p...
Haga nuk urdhëron armëpushim në Gazë por ‘Izraeli të shmangë gjenocidin!’
Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë ka urdhëruar të premten Izraelin që t’i marrë të gjitha masat për të parandaluar akte të gjenocidit në Gazë. ...
Pakistani nis breshëri raketore në Iran, hakmerret për sulmet e ditëve të fundit.
Pakistani ka nisur një sërë sulmesh hakmarrëse me raketa ndaj Iranit fqinj, dy ditë pasi ky i fundit sulmoi vendin, duke pretenduar se kishte shën...
Ushtria amerikane godet objektivat e lëvizjes Houthi në Jemen
Ushtria amerikane ndërmorri një valë të re goditjesh kundër objektivave të kontrolluara nga organizata terroriste Houthi në Jemen. Zyrtarët ame...
Lideri i Hamasit u vra në Bejrut. Kush ishte Salah al-Arouri?
Një sulm me dron në periferinë jugore të Bejrutit, Dahiyeh, një bastion i Hezbollahut, vrau të martën zyrtarin e lartë të Hamasit, Salah al-Arouri...
Në ora 07.00 nisi armëpushimi katër ditor në luftën Izrael-Hamas
Armëpushimi katërditor midis ushtrisë izraelite dhe lëvizjes islamike palestineze Hamas, hyri në fuqi në orën 07:00 me orën lokale. Armëpushimi pr...
Rama propozon rrugë të tretë për Gazën: “Një të ardhme pa Hamas dhe pa trupat izraelite”.
Kryeministri Edi Rama zhvilloi këtë të martë biseda me ambasadorët e Ligës Arabe dhe të Izraelit në vendon tonë, ku ndau mendimet dhe shqetësimet ...
Izrael- Hamas: 5 ditë armëpushim për lirimin e dhjetëra pengjeve. Pranë marrëveshjes
Izraeli, Shtetet e Bashkuara dhe Hamasi kanë rënë dakord për një marrëveshje paraprake për lirimin e dhjetëra grave dhe fëmijëve të mbajtur peng n...
Lufta Izrael-Hamas, Blinken takohet me ministren e Jashtme japoneze
Antony Blinken tha se  samiti i G7 në Japoni është një moment i rëndësishëm për grupin për t’u bashkuar përballë krizës në Izrael dhe Gaza. “Ky...
Angelina Jolie dënoi sulmet ndaj civilëve/ Presidenti izraelit: “Jolie nuk ka qenë kurrë në Gaza!”
Në një intervistë ekskluzive me Piers Morgan, Presidenti izraelit Isaac Herzog rrëfeu tmerrin e sulmit terrorist të Hamasit të 7 tetorit, kërcënim...