Rusia arreston zëvendësshefin e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë.
Rusia ka arrestuar zëvendësshefin e shtabit të përgjithshëm të ushtrisë, gjeneralin Vadim Samarin, nën dyshimin për ryshfet, sipas mediave ruse. ...
Emërohet ministri i ri i Jashtëm iranian. President bëhet ish zëvendësi.
Kabineti qeveritar i Iranit ka emëruar zëvendësministrin e Jashtëm Ali Bagheri Kani ministër të Jashtëm, pas vdekjes së Hossein Amir-Abdollahian....
Vdekja e presidentit, Irani shpall pesë ditë zi kombëtare
Irani ka shpallur pesë ditë zie kombëtare, pas vdekjes së presidentit të Republikes. Gjithashtu edhe Libani shpalli të hënën tre ditë zie kombë...
Konfirmohet vdekja e presidentit, ministrit të jashtëm dhe 7 zyrtarëve të tjerë të Iranit.
Presidenti Ebrahim Raisi, Ministri i Jashtëm Hossein Amir-Abdollahian dhe 7 zyrtarë të tjerë  kanë humbur jetën nga rrëzimi i helikopterit të së d...
Gjendet helikopteri i presidentit iranian, nuk dihet fati i personave në bord
Helikopteri i rrëzuar është gjetur nga ekipet e kërkimit, raporton televizioni shtetëror iranian, sipas The Guardian. Nuk ka ende asnjë përditësim...
TV izraelit: Sipas burimeve perëndimore Presidenti ka vdekur
“Nuk është ende e qartë se çfarë ndodhi me helikopterin e presidentit iranian, por burime diplomatike në Perëndim vlerësojnë se Raisi nuk i mbijet...
Frikë për fatin e presidentit iranian, çfarë do të ndodhë në rast se Raisi ka ndërruar jetë?
Vëmendja e të gjitha mediave botërore është kthyer sot në Iran, ku helikopteri me të cilin udhëtonte presidenti Ebrahim Raisi dhe ministri i Jasht...
Rrëzimi i helikopterit me të cilin udhëtonte presidenti i Iranit, vjen reagimi i parë nga SHBA
Vjen reagimi i parë nga SHBA në lidhje me rrëzimin e helikopterit me të cilin udhëtonte presidenti i Iranit Ebrahim Raisi dhe ministri i Jashtëm....
Asnjë shenjë nga helikopteri i rrëzuar! Bashkë me Presidentin iranian edhe ministri i Jashtëm e kleriku i lartë
Një helikopter që transportonte presidentin Ebrahim Raisi është dashur të bëjë një “ulje emergjente” pasi ka pasur vështirësi fluturimi për shkak ...