Rama: Harta e re Gjyqësore nuk do të ndryshojë, bojkoti i avokatëve është pa vlerë!
Harta e re gjyqësore nuk do të ketë asnjë ndryshim! Pavarësisht kontestimit nga ana e avokatëve, kryeministri Edi Rama ua ka bërë ta qartë që  të ...
Çekia merr presidencën e BE-së, Kovaçevski: Po shqyrtojmë propozimin francez!
 Republika e Çekisë merr sot presidencën e radhës së BE-së, dhe listën e prioriteteve të radhës së saj për të udhëhequr Këshillin e Ba...
Karavasta/ Parku fotovoltaik, më i madhi në gjithë Ballkanin; ndëtimi i tij nis sot.
 Parku më i madh fotovoltaik jo vetëm në Shqipëri, por në gjithë Ballkanin, do të marrë jetë zyrtarisht, për ta kthyer vendin në një...
Çmimi i naftës bie për të katërtën herë brenda një jave! Nga sot shitet me 243 lekë/litër
Ulet çmimi i naftës, benzinës dhe gazit! Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj ka bërë me dije çmimet e reja të karburanteve të vendosur nga Bor...
PS depoziton në Kuvend rezolutën për Srebrenicën, votohet më 7 korrik
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, të enjten e 30 qershorit ka depozituar në Kuvend, rezolutën për dënimin e gjenocid...
Putin del për herë të parë nga Rusia që prej pushtimit të Ukrainës, takon aleatët
Presidenti rus, Vladimir Putin, doli për herë të parë nga Rusia që prej nisjes së pushtimit të Ukrainës, duke vizituar Turkmenistanin. Në Ashg...
Çfarë të bëjmë në këtë të nxehtë mr 40 gradë C? Ja si po e përjetojnë vapën qytetarët
Dhjetëra qytetarë po presin në radhë në qendrën e konsultave ne QSUT, në 40 gradë C. Këtë të mërkurë vijojnë të jenë prezente masat ajrore me o...
Bullgaria përzë 70 diplomatë rusë për spiunazh
Bullgaria ka përzënë nga vendi 70 diplomatë rusë për shkak të shqetësimeve për përfshirjen e tyre në spiunazh. Gjithashtu, Sofja tha se do të ...
Çfarë të bëj me lirinë time? Të “Miturit në Konflikt me Ligjin” në bashkitë e Tiranës dhe Kamzës
Nga Klara Yzo Të mitur në konflikt me ligjin ka thuajse kudo nëpër Shqipëri, në këtë rast Tirana dhe Kamza janë thjesht dy bashki ku po pilotohe...
PD nuk duhet të sillet si opozita e Robin Hoodit me biznesin.
Nga Denis Dyrnjaja Prej 9 vitesh Edi Rama dhe socialistët e rilindur vijojnë të qeverisin Shqipërinë dhe të administrojë paratë dhe fondet publ...
Faqja 1 prej 1 51512345...102030...E fundit »