Benzi me 195 km/h në aksin Levan-Vlorë nuk i bindet urdhrit të policisë/ Arrestohen 8 shoferë gjatë 24 orëve të fundit
Tetë shoferë janë vënë në pranga gjatë 24 orëve të fundit, nga të cilët 3 për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe 5 për drejtim mjeti pa lej...
Pas 32 ditësh shënohet viktima e parë nga COVID, i pavaksinuar!
Pas 32 ditësh në 24 orët e fundit është shënuar viktima e parë nga COVID në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë raporton se janë shënuar edhe 30...
Dështon operacioni antidrogë në Tiranë, i dyshuari iu ikën policëve, kapet pas 1 ore! Efektivët shtrinë barkas edhe gazetarin
Sokol Dema, Report TV Një aksion anti-drogë i Policisë së Shtetit në afërsi të zonës së Varrit të Bamit në kryeqytet ka dështuar. Policia kisht...
OSBE/ODIHR-i DUHET TË SHPIKË NJË GJUHË TË VEÇANTË
Nga: Astrit Patozi/ OSBE/ODIHR-i duhet të shpikë ndonjë gjuhë të veçantë për Shqipërinë, që të mos "përkthehen" kaq pacipësisht raportet ...
GJKKO nuk rihap hetimin për Fatmir Mediun. Vepra është parashkruar! SPAK: ‘Do ta ankimojmë!’
Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e SPAK, Fatmir Mediu nuk do rihetohet. Por SPAK deklsoi menjehere se do ta ankimoje vendimin e Gjykates. G...
Dosja Gërdeci, GJKKO rrëzon kërkesën e SPAK, nuk rihapet hetimi për ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu
Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e SPAK, Fatmir Mediu nuk do rihetohet.  Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën e SPAK për rihetim të shpërthimit ...
Reagim i papritur/ Edi Rama deklaron se ‘do të jemi në qeveri deri në vitin…’.
Kryeministri Edi Rama u shpreh i bindur se Partia Socialiste do të jetë në pushtet deri në vitin 2030. Rama u tha socialistëve se do të prezantoj...
Basha urdhër Fred Xhaferrajt: ‘Kush nuk eshtë me mua hiqe nga whatsapp, largohen 120 vetë nga PD e Durrësit’.
PD e Durrësit vazhdon hemorragjinë e largimit të antarëve brenda saj që nga dita kur u shpallën antarët e Këshillit Kombëtar.  Ndërkohë që një pje...
Shkrihet PD e Korçës, kryetari Andrea Mano jep dorëheqjen, ikën sekretari dhe 14 anëtarë të Partisë.
Kreu i PD në Korçë, Andrea Mano, lajmëron se ka dhënë dorëheqjen nga posti që mban aktualisht dhe nga ai i anëtarit të Këshillit Kombëtar, shkruan...
Ndahet nga jeta aktori i humorit nga Saranda, Haki Spaho pësoi ishemi cerebrale
Është ndarë sot nga jeta në moshën 70-vjeçare humoristi nga Saranda, Haki Spaho.  Aktori i humorit ka humbur jetën si pasojë e ishemisë cerebrale....
Faqja 1 prej 1 35712345...102030...E fundit »