Lajm i fundit/ Ursula von der Leyen fiton mandatin e dytë si udhëheqëse e lartë e BE-së
BRUKSEL, 18 korrik (Reuters) – Ursula von der Leyen fitoi mbështetjen e ligjvënësve të BE-së të enjten për një mandat tjetër pesëvjeçar si preside...
Starmer: Britania do të jetë një mike dhe partnere e Europës
Gjatë fjalimit të tij, Starmer tha se qeveria e tij është këtu për të kërkuar zgjidhje që do të japin rezultate, duke përfshirë respektimin e të d...
Greqia mban ligjin e luftës me Shqipërinë, Idrizi në Kuvend: Absurd! Të zgjidhim ngërçin!
Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi, shpjegoi në Kuvend se pse duhet bërë një deklaratë për heqjen e ligjit të luftës që Greqia mban me Shqipërinë që nga ...
PS rrëzon kërkesën e opozitës për mocion me debat mbi ‘fondet e bujqësisë’.
Opozita kërkoi në Kuvend një mocion me debat për fondet e bujqësisë, por Partia Socialiste e rrëzoi këtë kërkesë me pretendimin që ende nuk është ...
Samiti i Komunitetit Politik Evropian në Britani, Rama pritet nga kryeministri Keir Starmer
Kryeministri Edi Rama ndodhet këtë të enjte në Britaninë e Madhe për të marrë pjesë në takimin e radhës së Komitetit Politik Evropian mes liderëve...
Makina, apartamente dhe prona, SPAK sekuestron pasuritë e 4 vëllezërve Hoxha
Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka konfiskuar pasuritë e 4 vëllezërve dhe familjarëve të tyre që janë nën hetim ...
“Rritja e çmimeve është një vetëvrasje”, Rama me kryebashkiakët: Do të jetë kosto për vitin e ardhshëm
Kryeministri Edi Rama kritikoi rritjen e çmimeve në jug këtë sezon turistik. Në takimin që po mban me kryebashkiakët e vendit, Rama e cilësoi këtë...
“Plazhet publike janë aty”, Rama me kryebashkiakët: Legalizimet të përfundojnë në fund të vitit 2026
Kryeministri Edi Rama deklaroi se ka një konfuzion në lidhje me plazhet publike në vend. Gjatë një bashkëbisedimi me kryebashkiakët në Kryemini...
“Për të ulur charter në Rinas duhet të marrësh leje 3 ditë para”, Rama: Rritje e numrit të turistëve
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se ka një rritje të numrit të turistëve në Shqipëri. Gjatë takimit me kryebashkiakët, ai ka theksuar se për të ...
“Ka një sulm të organizuar për të dëmtuar turizmin shqiptar”, Rama: Shumë profile fallse që përdoren për këtë sulm
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se ka një sulme të organizuar për të dëmtuar turizmin shqiptar, pasi janë hapur shumë profile fallse që përdore...