Më 5 korrik busti i Skënderbeut në parkun qendror të Budapestit, Rama: Vend shumë i mirë, mund të bëhet një ‘tapet’ kuqezi…
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shkuar në parkun qëndror të Budapestit ku pas pak javësh vendoset busti i Gjergj Kastriot Skënderbeut. ...
Pirro Mani është teatri dhe teatri është Pirro Mani
Nga: Josif Papagjoni  Shpesh ky mendim absolut ka rrahur mendjes sime, dhe sakaq e kam ditur se ai ishte nje nga gladiatoret dhe kapitenet e fa...
Ndahet nga jeta Pirro Mani, 89 vjeç.
Një lajm i trishtë ka ardhur për kinematografinë shqiptare. Është ndarë nga jeta aktori dhe regjisori i njohur shqiptar, Pirro Mani. Një prej “...
‘Sorosi i ri’: Marlow Media Exposé zbulon pushtetin e High Tek Laurene Powell Jobs
  ALEXANDER MARLOW Laurene Powell Jobs, të cilën Vox e përshkruan si "një nga filantropët më të rëndësishëm në botë", është e veja e th...
Guljem Radoja nuk mundi ta fitojë betejën e fundit, arti shqiptar bie në zi
COVID-19 ka marrë një tjetër jetë në radhët e artistëve në vend. Aktori Guljelm Radoja nuk ia doli që të fitonte betejën me koronavirusin ku so...
COVID19/ Aktori Guljelm Radoja nuk ka gjendje të mirë, nis intubimin në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’
Aktori Guljelm Radoja pas një muaj i shtruar në spitalin e Durrësit për shkak të Covid 19, dërgohet në intubim te “Shefqet Ndroqi” në Tiranë. Pas ...
Aktori Guliem Radoja, i shtruar me COVID 19 në spitalin e Durrësit! Artistët: Shteti të marrë përsipër kurimin e Guljelm Radojës
Aktori i njohur Guljelm Radoja prej dy javësh është i shtruar në gjendje të rëndë në Spitalin e Durrësit për shkak të Covid 19. Mushkrit i ka të r...
Shiroka merr Çmim Botëror/ Rama ndërton sheshin kryevepër ‘Qilimi shqiptar’…
Kryeministri Edi Rama nuk ndalet me investimet duke i ndryshuar fytyrën të gjithë qyteteve shqiptare. “Qilimi Shqiptar” në Shirokë është nominuar...
Ismail Kadare bisedë me të rinjtë: Vlora është bërë më e bukur
Shkrimtari  Ismail Kadare ishte sot në një takim me të rinjtë  e qytetit të Vlorës, për të folur për librin Kohë për rrëfim. Kadare u rikth...
‘National Geographic’ shkruan për Shqipërinë: Bunkerët shqiptarë, nga një sekret shtetëror në muze
Idetë inovative dhe arti e dërgojnë Tiranën, kryeqytetin e Shqipërisë, larg nga e kaluara e saj komuniste. Pas rënies së Murit të Berlinit,  va...
Faqja 1 prej 7812345...102030...E fundit »