Eshtrat e Ukshin Hotit do të kthehen në Kosovë
Nga Blerta Ahmeti/ AP Eshtrat e Ukshin Hotit do të kthehen në Kosovë. Albanian Post, nga burimet brenda Kryqit të Kuq Ndërkombëtar...
Rama nderon Qosjen me medaljen “Ylli i Mirënjohjes Publike”
Akademiku Rexhep Qosja është nderuar në Prishtinë nga Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, me “Yllin e Mirënjohjes Publike”. Kryeministri Rama,...
Placido Domingo, në 15 shtator në Tiranë, mbrëmja gala në Teatrin e Operas
(FOTO: Ermonela Jaho dhe Placido Domingo)/ 15 shtatori do të sjellë mbrëmjen gala ku do të ngjiten në skenën e rikonstruktuar të Teatrit të Ope...
Një stiliste shqiptare fiton çmimin e “Louis Vuitton”, Rama: ‘Çfarë talenti! Çfarë krenarie!’
Stilistja shqiptare, Nensi Dojaka ka fituar çmimin prestigjioz të Fondacionit “Louis Vuitton” për stilistët e rinj. Lajmin e  ka shpërndarë kry...
Ndahet nga jeta Paulin Preka, 86 vjeç, Mjeshtri i Madh i humorit shkodran.
Eshtë ndare nga jeta në moshën 86-vjeçare Mjeshtri i Madh i humorit shkodran dhe mbarë shqiptarë, Paulin Preka. Kolosi i humorit shqiptar mbylli p...
Vdes këngëtari i famshëm Sherif Merdani, 81 vjeç.
Lajm i hidhur vjen pasditen e kësaj të diele: Ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare Artisti i Madh Shërif Merdani. Merdani njihet si një nga kë...
Lëshohen pulla postare me portretet e akademikëve dhe intelektualëve shqiptarë
  Nga  Klotilda Saraçini Filatelia shqiptare ka nderuar për veprën e tyre akademikët dhe intelektualët shqiptarë me emetimin në pullat e...
Korçë/ Goran Bregovic ngjitet në skenë dhe nis me këngën ‘Kosovska’
Këngëtari Goran Bregoviç është ngjitur në skenë për të dhuruar një mbrëmje magjike në Festën e Birrës në Korçë. Bregoviç e nis koncertin me kën...
‘Kam ardhur të dëgjoj Bregovicin!’. Mijëra simpatizantë mbushin Korçën, qyteti nidzet në natën e fundit
Nata e pestë dhe e fundit e festës së Birrës në Korçë kulmon me performancën e këngëtarit boshnjako-kroat, Goran Bregoviç. Qytetarët e shumtë q...
Goran Bregoviç do të këndojë shqip, nesër me këngën “Kosovska” në koncertin në Korçë
MNesër mbrëma në “Festën e Birrës” në Korçë do të performojë këngëtari serb Goran Bregoviç, pjesëmarrja e të cilit është kundërshtuar nga shumë ar...
Faqja 1 prej 8112345...102030...E fundit »