Rama: Harta e re Gjyqësore nuk do të ndryshojë, bojkoti i avokatëve është pa vlerë!
Harta e re gjyqësore nuk do të ketë asnjë ndryshim! Pavarësisht kontestimit nga ana e avokatëve, kryeministri Edi Rama ua ka bërë ta qartë që  të ...
Çfarë të bëjmë në këtë të nxehtë mr 40 gradë C? Ja si po e përjetojnë vapën qytetarët
Dhjetëra qytetarë po presin në radhë në qendrën e konsultave ne QSUT, në 40 gradë C. Këtë të mërkurë vijojnë të jenë prezente masat ajrore me o...
Ndryshon çmimi i karburanteve në vend
Çmimi i naftës dhe gazit është ulur, ndërsa i benzinës është rritur me 6 lek për litër. Bordi i Transparencës, në mbledhjen e kësaj të marte, v...
Ku janë helikopterët për shuarjen e zjarreve? U blenë, por nuk janë; kërkohet shkarkimi i dy drejtorëve
Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH), në raportin e tij të fundit për përballimin e zjarreve në vend, ka theksuar se ka kërkuar shkark...
Shqipëria me park teknologjik, zhvillim shkencor pa taksa
Shqipëria do të ketë një park teknologjik. Së shpejti pritet të miratohet ligji që lejon krijimin e një mjedisi të përbashkët për shkencëtar...
Shpëtohen 4 alpinistët e bllokuar në Qafën e Valbonës, evakuohen nga helikopteri
Përfundon mirë  aventura e përjetuar nga 4 alpinistë në Qafë Valbonë. Alpinistët që po eksploronin natyrën, identiteti i të cilëv...
Në këtë bar në Prisdhtinë ndalohet hyrja e qytetarëve nga vendet e BE.
Një lokal në Prishtinë proteston në mënyrë të veçantë për dështimin e radhës të Bashkimit Evropian për të mos liberalizuar vizat për qytetarët e  ...
Priti Patel: ‘Nuk i mbajmë më në burgjet angleze, 23 ‘kriminelë të rrezikshëm’ kthehen në Shqipëri.
23 shtetas shqiptarë të dënuar për krime të ndryshme në Mbretërinë e Bashkuar janë kthyer në Shqipëri. Disa nga të kthyerit përfshijnë: një ind...
Tentativë për sulm terrorist në Itali; çifti nga Kosova vepronte në emër të ISIS.
Një burrë dhe një grua me origjinë nga Kosova, por të lindur në Itali, janë arrestuar nga policia italiane, pasi akuzohen se planifikuan një sulm ...
Bie qeveria e Petkov! Bullgaria drejt zgjedhjeve të parakohshme
      Vetëm 6 muaj pas marrjes së detyrës, qeveria e koalicionit bullgar e kryesuar nga Kirill Petkov është rrëzuar! Mocio...
Faqja 1 prej 20112345...102030...E fundit »