“Italia qëndron krah Shqipërisë”, ministri i italian i Mbrojtjes: Përurimi i bazës së NATO-s në Kuçovë, një pikë kthesë për rajonin
Guido Crosetto, ministri italian i Mbrojtjes i pranishëm në ceremoninë mbajtur në Kuçovë për hapjen vlerësoi marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Itali...
Rama: Baza e NATO-s element sigurie! Së shpejti, bazë detare në Porto-Romano
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se baza ajrore taktike e NATO-s në Kuçovë është e një rëndësie e cila i tejkalon kufijtë e Shqipërisë. Në fj...
Benet Beci gjen orën e vjetër të Shkodrës: U fsheh nga një familje për 33 vjet
Benet Beci, kryebashkiaku i Shkodrës, se ka gjetur mekanizmin e orës së vjetër të qytetit të Shkodrës. Ajo është gjetur në kullën e një pallati 6 ...
Alexei Navalny është një nga të katërt.
Frrok Çupi Alexei Navalny sot mbërriti në kishë ku do të prehet përjetë. Lideri i Opozitës ra në rrugë teksa luftonte kundër pushtetit të korru...
Ministri Hasani takohet me homologun e Azerbajxhanit: Marrëveshja për vizat dhe hapja e ambasadave do nxisë bashkëpunimin mes dy vendeve
Gjatë punimeve të Forumit të Diplomacisë në Antalia, ministri i Jashtëm Igli Hasani ështa takuar me homologun e Azerbajxhanit, Jeyhun Bayramov. Ha...
Greqia dhe 6 vende pro integrimit/ Letra e 7 ministrave: ‘Të mos humbim më kohë! Ballkani i gjithi në BE!’
Shtatë vende i janë drejtuar me një letër Bashkimit Evropian duke kërkuar integrimin sa më të shpejtë në union të Ballkanit Perëndimor. Letra që i...
Tirana si kryeqytet i samiteve dhe Shqipëria në dy kohë.
Nga Ardit Rada Tirana ka përjetuar dy ditë intensive teksa ka mikpritur liderët e rajonit si dhe presidentin ukrainas. Vizitat e këtij të fundi...
Gazetari Zamir Dule, i dhunuar për vdekje nga SHIK në vitin ’97, kërkon ndihmë për jetën.
Nga Gëzim Hashimi Gazetari i mirënjohur i kronikës së zezë Zamir Dule, në një gjendje të rëndë shëndetësore, është shtruar urgjentisht në spita...
“Dua të ndaj një sekret…”, Varhelyi: Rajoni mund të bëhet gati më shpejt për të qenë pjesë e BE-së
Në konferencën e përbashkët për mediat me kryeministrin Edi Rama, komisioneri Oliver Varhelyi tha se rajoni mund të bëhet gati më shpejt për t’u b...
Anëtarësimi në BE, Rama me Varhelyin: Edhe pse Greqia na bllokoi, ne nuk humbëm kohë
Edi Rama: Dua të shtoj diçka asaj që tha komisioneri që ka të bëjë me thelbin, jo me procedurat. Ne vazhdojmë të punojmë çdo ditë me komisionin, si të...