Meloni: Samiti i G7 do të sjellë rezultate konkrete për Ukrainën, Lindjen e Mesme, AI dhe migracionin
G7 ka publikuar një video të fjalimit hyrës së Giorgia Melonit, në të cilën ajo tha se besonte se dy ditët e ardhshme do të sillnin “rezultate kon...
Integrimi i Serbisë në BE, ambasadori amerikan thotë se ‘Njohja e Kosovës, s’do të jetë kusht për Serbinë!’
Ambasadori amerikan në Beograd, Christofer Hill, beson se njohja zyrtare e pavarësisë së Kosovës nuk do të jetë kusht për Serbinë që të pranohet n...
“Europa e Ballkanit”. Rama: Në 2030 do të jemi stabilizuar në Champions League-n e Mesdheut
Në ceremoninë e prezantimit të platformës për turizmin veror, kryeministri Edi Rama bëri dhe një bilanc të turistëve që kanë vizituar vendin tonë ...
Guvernatori Sejko: ‘Turizmi arkëtoi 4.2 miliardë euro në 2023…!’
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ta se turizmi është një nga fushat që ka ndikimin më të madh të rritjes së ekonomisë së vendit. Vetë...
Shqipëria në 2030 do jetë vend kampion i turizmit në këtë rajon: Kryeministri Rama
Shqipëria synon që deri në vitin 2030 të vizitohet nga 30 milionë turistë në vit. Këtë e deklaroi kryeministri i vendit Edi Rama në konferencën...
PS feston 33-vjetorin e lindjes/ Rama mesazh mirënjohjeje socialistëve: E bëtë partinë forcën më të madhe
Kryeministri Edi Rama në një status në Facebook, ka përkujtuar 33 vjetorin e PS. Rama falënderon të gjithë simpatizantët e anëtarët e Partisë Soci...
Partia Socialiste mbledh sot Asamblenë Kombëtare, në prag Kongresi Zgjedhor i PS.
Partia Socialiste do të mbajë një mbledhje të Asamblesë Kombëtare, në fokus të së cilës do të jenë zgjedhjet e përgjithshme në parti. Mësohet s...
Kujt i takon zotësia mbi PD? Gjykata e Apelit shqyrton sot dosjen në themel
Sot në Gjykatën e Apelit nis në themel shqyrtimi i dosjes së Partisë Demokratike. Kolegji Civil thotë në vendimin e datës 27 dhjetor 2023 se çë...
‘Dilni nga loja e maces me miun me Serbinë’/ Rama-Kurtit: Mund të keni sukses elektoral brenda vendit, por do ngeleni pa miq
Kryeministri Edi Rama ka këshilluar homologun e tij Albin Kurti për të dalë nga kurthi i lojës “macja me miun” me Serbinë. Duke folur nga try...
Von der Leyen: Ka pasur ndërhyrje të jashtme në zgjedhjet europiane
Shefja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen tha se autoritetet ishin përballur me ndërhyrjen e aktorëve të jashtëm gjatë zgjedhjeve të Parla...