Shpallet emergjenca energjetike, Rama: Kulmi i krizës në mesin e vitit tjetër, pas saj çmimet nuk do rikthehen aty ku ishin
Duke u ndalur tek prodhimi i energjisë ne vend, kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria nuk prodhon mjaftueshëm energjinë që i duhet dhe se detyroh...
1/3 e popullsisë në Shqipëri jeton me 5.5 dollarë dita/ Raporti i Bankës Botërore
Varfëria në Shqipëri, nivelin më të lartë që prej 2018, e ka prekur vitin e kaluar. Në raportin e fundit të Bankës Botërore thuhet se në vitin e p...
Pandora Papers, 9 vende hetojnë dhe Moska sulmon
Shi mohimesh nga politikanë dhe VIP -a. Rusia kundër Shteteve të Bashkuara: "Ata kanë më pak raste" Një ditë pas zbulimit të Pandora Papers ka ...
Këtë vit na pret një dimër i ftohtë, stuhia e energjisë po afrohet e fuqishme.
Nga Gerta Zaimi/AP Menjëherë pas vizitës së tij në Abu Dhabi në takim me liderë botërorë, kryeministri Edi Rama nuk pruri lajme të mira. ...
Cila është kompania e parë me pronar shqiptar, e lidhur me ‘Pandora Papers’!
Pandora Papers fillon të bëjë 'kurbanët' e parë që lidhen me Shqipërinë. Pasi dje u raportua për një politikan shqiptar rezulton mes 336 politikan...
Nis projekti i Skavicës, ditë historike për marrëdhënien e Shqipërisë me Shtetet e Bashkuara.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ka publikuar një status në Twitter të shtunën e 2 tetorit, duke e konsideruar nisjen e ...
Ivanka, vajza e Donald Trump këtë verë vizitoi bregdetin shqiptar, askush nuk e njohu…
Ivanka Trump, vajza e ish-Presidentit të Amerikës, Donald Trump këtë verë zgjodhi Shqipërinë për të pushuar. Ivanka ndodhej në Shqipëri në muajin ...
Qeveria Rama-3/ Ka nisur ndërtimi i hekurudhës Tiranë- Durrës
Ka nisur puna për ndërtimin e hekurudhës, Durrës-Tiranë me degëzim në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza”. BE ka lansuar investimin qe do të ...
Turistët pushtojnë Shqipërinë në korrik-gusht, rritet 15 përqind numri i pasagjerëve me charter
Korriku dhe gushti kanë shënuar një dyndje të turistëve të huaj përmes charterave në vend, duke tejkaluar ndjeshëm edhe nivelet e parapandemisë. K...
Një tjetër avion i shtohet flotës ajrore, Rama: Pas ‘Lasgushit’ e ‘Migjenit’, mbërriti edhe ‘Naimi’
Një tjetër avion i është shtuar linjës ajrore “Air Albania”. Pas “Lasgushit” e “Migjenit” flotës ajrore shqiptare i është shtuar edhe avioni i qua...
Faqja 1 prej 3712345...102030...E fundit »