Karavasta/ Parku fotovoltaik, më i madhi në gjithë Ballkanin; ndëtimi i tij nis sot.
 Parku më i madh fotovoltaik jo vetëm në Shqipëri, por në gjithë Ballkanin, do të marrë jetë zyrtarisht, për ta kthyer vendin në një...
Çmimi i naftës bie për të katërtën herë brenda një jave! Nga sot shitet me 243 lekë/litër
Ulet çmimi i naftës, benzinës dhe gazit! Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj ka bërë me dije çmimet e reja të karburanteve të vendosur nga Bor...
Pse u vonuan satelitët ‘Albania’? Rama: Morën më shumë kohë prej procedurave. Do të vijnë brenda këtij viti!
"Dronët dhe satelitët do të vijnë brenda këtij viti". Ky ishte premtimi i kryeministri Edi Rama në konferencën për “Teknologjinë dhe Inovacionin n...
Samiti i G7-ës po diskuton një kufi ndërkombëtar për çmimin e naftës ruse
Liderët e G7-ës janë mbledhur në një samit në Bavari, ku po shpalosin propozimet për të ulur çmimin e naftës dhe gazit rus, duke “goditur” kështu ...
Çfarë janë, më në fund, kriptomonedhat në Shqipëri? Financuese të terrorizmit dhe veprave kriminale; ja kaq!
Shërbimi Informativ i Shtetit (SHISH) në raportin e tij të fundit për vitin 2021 shpjegon se si funksionon veprimtaria e prodhimit t...
Bypass-i i Vlorës hapet përfundimisht më 9 korrik. Rama publikon videon
  Kryeministri Edi Rama mëngjesin e kësaj të diel e ka nisur duke publikuar pamjet nga Bypass-i i Vlorës. Rama bën me dije se ky Bypass do ...
Abuzime në regjistrat e Kadastrës, Lame: Do të ndëshohen abuzuesit
Kreu i Kadastrës, Artan Lame në një konferencë për shtyp bëri me dije se në regjistrat e Drejtorisë rajonale të Tiranës, janë kryer ...
Në plazhin e Durrësit ndodh çmenduria: ‘Nuk lejohet rëra e detit, po deshe shtriu në shkallët e betonit’.
Sezoni turistik ka nisur dhe qytetarët për t’i shpëtuar temperaturave të larta të kësaj vere kanë vijuar edhe gjatë ditëve të javës të bëjnë p...
Nafta arrin rekord të ri, 265 lekë/litri! Ulet me 2 lekë benzina, nuk ndryshon gazi
Tjetër rekord i ri për çmimin e naftës! Bordi i Transparencës ka marrë tjetër vendim që rëndon akoma më shumë të ardhurat e qytetarëve. Ditën e so...
Vjosa kthehet në Park Kombëtar/ Rama: ‘Sot nisim punën e përbashkët me organizatën amerikane ‘Patagonia’ në projektin e ‘Shqipëria 2030’.
Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se me shpalljen e Vjosës Park Kombëtar ne marrim përsipër ndalimin kategorik të çdo biznesi apo veprimtarie eko...
Faqja 1 prej 4612345...102030...E fundit »