Ambasada e SHBA: Bota kremton jetën dhe punën e jashtëzakonshme të murgeshës shqiptare, Anjezë Bojaxhiu.
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës përkujtoi sot Ditën e Shenjtërimit të Nënë Terezës. “Sot, në Ditën Ndërkombëtare të Bamirësisë, bo...
Sot, Dita e Shenjtërimit të Nënë Terezës. Rama: ‘Shenjtorja Tereza i dëshmoi botës forcën e dashurisë!’.
TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka shkruar për datën 5 shtator, e cila është një datë simbolike dhe bën krenar cilindo shqiptar, pavarësisht vendit ...
Fatos Nano prej 9 ditësh në spital, mjekët i bëjnë ndërhyrje kirurgjikale për t’i lehtësuar frymëmarrjen
Gjendja shëndetësore e ish kryeministrit Fatos Nano i cili ndodhet në spital prej 9 ditësh nuk është përmirësuar. Ish-kryeministri socialist, vazh...
Rreth 20 turistë paraqiten në spitalin e Vlorës, dyshohet se janë helmuar nga ushqimi
Rreth 20 turistë polakë janë paraqitur me shenja helmimi në spitalin e Vlorës këtë të premte. Dyshohet se janë helmuar nga ushqimi që kanë konsumu...
Virusi “Eris” po përhapet me ritme të shpejta. Mund të përhapet më shumë në shtator, thonë shkencëtarët.
Covid duket se ditët e fundit është rikthyer me një përhapje të shpejtë përsa i përket numrit të infektuarve në mbarë botën autoritetet shëndetëso...
Masat për përballimin e valës së të nxehtit/ Manastirliu: 9 njësi të lëvizshme të asistencës mjekësore në terren.
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka vënë në zbatim Planin e masave kundër valës së të nxehtit, në koordinim me Institutin e Shëndeti...
Kardinalët e Vatikanit në Shkodër/ Vizitojnë ish-burgun ku kaluan kalvarin e vuajtjeve martirët shqiptarë
Janë dhoma që mbartin histori dhe vuajtje. Kardinali Ernest Troshani nuk u rikthye i vetëm në këto mjedise ku ka qëndruar pas arrestimit në vitin ...
Falja në Sheshin Skënderbej përzgjidhet nga BBC ndër 12 fotot më të veçanta në botë
I mbushur plot me besimtarë që falen për festën e Bajramit, sheshi Skënderbej tërhoqi edhe vëmendjen e medias britanike BBC, e cila ndër 12 fotogr...
Hapet spitali qendror në QSUT, Rama: Garanton shërbim më të mirë për pacientët!
Këtë të mërkurë ka nsiur punën spitali qendror në kompleksin e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në kryeqytet. Lajmi bëhet i ditur nga ...
Kur mund të lërë spitalin kryeministri Rama pasi iu nënshtrua ndërhyrjes kirurgjikale
Zyra e shtyp në Kryeministri njoftoi mëngjesin e kësaj të hëne se shefi i qeverisë Edi Rama, iu nënshtrua një operacioni për heqjen e apendesitit ...