Pas një muaj agjërimi, besimtarët myslimanë falin namazin në sheshin ‘Skënderbej’.
Pas 30 ditësh agjërim në muajin e shenjtë të Ramazanit, besimtarët myslimanë festojnë këtë të mërkurë (10 prill) Fitër Bajramin. Mijëra besimtarë ...
Presidenti Begaj uron Fiter Bajramin nga Elbasani
Presidenti Bajram Begaj ka uruar  festën e Fiter Bajramit nga qyteti i Elbasanit. Ai ka zgjedhur që në këtë ditë të veçantë të shkojë në xhaminë q...
Vokshi deklaroi: “Dy orë pa drita, vdiqën 4 pacientë”, QSUT rrëzon spekulimet dhe bën thirrje të mos afektojnë shëndetin e të sëmurëve
Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, ka dalë me një reagim zyrtar pas deklaratave të Albana Vokshit në lidhje me zjarrin që ra dy muaj më ...
Bujar Spahiu rizgjidhet kryetar i KMSH me 82 vota
Bujar Spahiu u rizgjodh kryetar i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë. Me 82 vota, Spahiu fitoi zgjedhjet kundër Eduard Shefkiut, Administrator i M...
Papa Francesku shtrohet në spital. Vatikani i shqetësuar për shëndetin e tij.
Papa Françesku u dërgua sot në spitalin Gemelli në Romë pas një auditori të përgjithshëm të mbajtur në Vatikan për një ekzaminim mjekësor sipas me...
Tiranë/ E reja vdes në spitalin Amerikan 2, i bënë ndërhyrje plastike edhe pse ishte me kancer!
 Nga: Shqiptarja.com Një 28 vjeçare humbi jetën dje (30 janar 2024) një ditë pas një ndërhyrjeje plastike në spitalin privat 'Amerikan 2' në Ti...
“Spitalet, në një nivel me ato europiane”, Rama tregon çfarë i tha i ministri i Jashtëm pas operimit.
Kryeministri Edi Rama në takimin e zhvilluar për “Autonominë Menaxheriale për spitalet rajonale u shpreh se tashmë spitalet janë në një tjetër sta...
“Na marrshin të keqen nëse ikin…”, Rama: Autonomia spitalore, kushte dinjitoze e më shumë të ardhura për mjekët
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama foli për autonominë spitalore, si një qasje kjo, e cila sipas tij do të rrisë performancën dhe do përmirësojë ...
Fruthi konfirmohet në Shqipëri, burime nga ISHP: 11 raste në Tiranë e Durrës. Reagon ministre Koçiu.
TIRANË- Në vendin tonë është konfirmuar prania e fruthit. Burime nga ISHP bëjnë me dije për Report Tv se 11 fëmijë janë prekur nga fruthi. Rastet ...
Gripi, prag epidemie/ Mjekët: Tirana, numrin më të madh të rasteve, më të prekur fëmijët
Shqipëria nuk ka hyrë në epidemi të gripit, megjithkëtë ndodhet në zonën e rrezikut. Javën e fundit të prekurit nga infeksionet e rrugëve të frymë...