Trafikanti që iu sekuestruan 50 milionë euro, përgëzo’n Bes Kallakun pas divorcit me Xhensilën: ‘Ke shpëtuar, vëlla, nga qoftë largu…!
Prokuroria e Tiranës sekuestroi 50 milionë euro pasuri në pronësi të 7 personave, të cilët rezultojnë të dënuar për trafik të lëndëve narkotike në...
Berisha kujtohet për një adresë tjetër ku mund të ankohet: Thirrje për Mark Zuckerberg dhe Elon Musk: Ndëshkoni Edi Ramën
Gjatë konferencës për shtyp me gazetarët, Sali Berisha lëshoi dhe një apel për drejtuesit kryesorë të rrjeteve sociale, Mark Zuckerberg dhe El...
Pa naftë/ Qytetari anglez furnizon makinën me karburant pa shpenzuar para
Një 66-vjeçar nga Anglia ka treguar se po e furnizon makinën e tij me vaj vegjetal në vend të naftës, pasi kjo e fundit është shumë e shtrenjtë....
Funny story/ “1 në 3 shqiptarë nuk siguron dot ushqim të mjaftueshëm”. Pyetja për tre, Lulin, Ilirn e Monikën: ‘Cili prej tyre është i uritur?’/
Sot, gjate nje daljeje publike, kryetari i PD, Basha, ka mahnitur njerezit me ate qe ka thene. Ai ka deklaruar se nje ne tre shqiptare eshte i uri...
Gafat dhe lapsuset e Bashës bëhen ‘hite’; reagon Rama: ‘Je njish, zemër!’
Sot, teksa Basha ka folur për lapsuset dhe për gafat e vazhdueshme qe ka bere deri tani, ka bërë sërish një tjetër gafë  duke thënë ‘lapse’ në ven...
Pas replikave me Ramën, Meta vendos të vrapojë në Durrës/ FUNNY
Pas përgjigjeve dhe kundërpërgjigjeve ndaj Kryeministrit Edi Rama sa i përket votimit të reformës zgjedhore, presidenti Ilir Meta ka vendosur ...
Kuvend: ‘Vallë si Monika do t’i hajë veshin Ramës? Vetëm në krevat, se ai është i gjatë’/ Ralf Gjoni
Deputeti i opozitës së re në Kuvend, Ralf Gjoni ka folur në mbeshtetje të plotë të deputetes Rudina Hajdari që thërriti me forcë për ndryshim të s...
Rama ironi me Bashën: Mirë virusi, po s’të lë as 7X7=42-shi! Fli o xhan fli.
Kryeministri Edi Rama me një status në twitter ka ironizuar kreun e PD, Lulzim Basha. Kryeministri duke ironizuar deklaratat për masat e ...
Në rast se vijnë sirianë, Shqipëria po bën gati 6 pika pritëse.
Pas krizës në Evropë me refugjatët nga Siria, Shqipëria po parapërgatitet për të qenë gati në rast se do të përballet me një situatë të tillë emer...
Për të qeshur dhe për të qarë: Presidenti Meta e pikturon veten si ‘Skënderbe’ në kalanë e Krujës…
FUNNY STORY/ Humori dhe helmi thonë se janë afër njëri tjetrit. Këtë po përjeton presidenti i Republikës, Ilir Meta, pas disa muaj në beteja im...