Përmbytjet: 12 të vdekur në trenin nëntokësor në Zhengzhou dhe mijëra të evakuuar në Kinë
Dymbëdhjetë persona kanë vdekur pasi reshjet rekorde të reshjeve përmbytën tunelet hekurudhore nëntokësore në Kinë, duke lënë pasagjerët të blloku...
Jeff Bezos dhe tre shoqërues udhëtojnë në hapësirë: ‘Është një gjë që kam dashur ta bëj gjithë jetën time!’
Njeriu më i pasur në botë, amerikani Jeff Bezos, do të udhëtojë sot në hapësirë me anijen raketë të ndërtuar nga kompania e tij, Blue Origin. N...
Roli i internetit (dhe i SHBA) në protestat në Kubë.
Andrea Muratore Protestat në Kubë po ndajnë opinionin publik në Amerikën Latine dhe vëzhguesit ndërkombëtarë dhe kanë animuar ishullin e Karaib...
“Të kontrollojmë SMS private”: Plani shokues i demokratëve në USA.
  Gerry Freda Ekzistojnë polemika në SH.B.A. për propozimin, atribuar Partisë Demokratike dhe elaboruar në mënyrë që të kundërshtojë pë...
Katastrofë në Evropë/ “Askush nuk e priste këtë – nga lindi gjithë ky shi? Kjo është çmenduri,”
  -Të paktën 42 të vdekur dhe dhjetëra të zhdukur- Të paktën 42 njerëz kanë vdekur në Gjermaninë perëndimore dhe shumë të tjerë janë zh...
Moti në Evropë: Holanda dislokon ushtrinë, viktima në Gjermani dhe Belgjikë
AMSTERDAM/BRUKSEL/BERLIN, 15 korrik /ATSH-DPA-ANSA/ – Holanda ka dislokuar ushtrinë, ndërkohë që përmbytje të mëdha goditën rajonet e saj kufitare...
Përmbytje në Gjermani: Gjashtë të vdekur dhe dhjetëra të zhdukur pas stuhisë
Të paktën gjashtë persona kanë vdekur dhe shumë të tjerë janë zhdukur pas përmbytjeve të rënda në Gjermaninë perëndimore, thotë policia. Më e k...
Kuba në revoltë, çfarë fshihet prapa protestave anti-regjim?!
Andrea Walton Kuba është tronditur nga protestat më masive të tridhjetë viteve të fundit dhe qeveria marksiste e ishullit tani ka filluar të fr...
Rrënjët e thella të revolucionit konservativ të Trump
Luca Gallesi Në panoramën e gjerë të serive televizive të ofruara nga një mori platformash streaming, të disponueshme për një audiencë gjithnjë...
Demokratët mirëpresin përfshirjen e Trump në garën e guvernatorit të Virxhinias
Nga Emily Brooks, Perfshirja e ish-Presidentit Donald Trump në garën e guvernatorit të Virxhinias ka bërë që Demokratët të pyesin nëse duhet t...
Faqja 1 prej 45812345...102030...E fundit »