13 vjeçarja Kler Çaku, kampione e Shqipërisë, e Ballkanit dhe Europës në shah.
Kampionati i Shahut është një sport  i vështirë, i bukur,  por edhe shumë sfidues për të apasionuarit. Në Shqipëri para pak ditësh u zhvillua Kamp...
‘Gjermani na prit se erdhëm!’, Shqipëria kualifikohet për në “EURO 2024”
Shqipëria ka marrë një barazim në transfertë ndaj Moldavisë me rezultatin 1-1. Autori i golit për ne ka qenë Sokol Cikalleshi falë një goditjej...
Luiza Gega, kampione e Europës, bëhet imazh zyrtar i IUTE
Një zhvillim fantastik për botën e sportit, ashtu edhe për industrinë fintech, është lajmi se kampionia e Evropës Luiza Gega, do të jetë ambasador...
Futboll: Shqipëria luan për biletën e artë, “Air Albania” sot do të jetë porta për të na çuar në Berlin
Që nga momenti që dolën në shitje biletat për ndeshjen e Shqipërisë ndaj Çekisë, shumë mister qarkulloi në ajër. Kjo pasi të gjitha biletat, pra 2...
Eva Buzo tregon orët e vështira në mes të detit: ‘Notova për 28 orë, thuajse më zuri gjumi!’
Pas 28 orë not në det të hapur në kanalin e Otrantos, avokatja australiane me origjinë shqiptare, ndërpreu sfidën e saj për shkak të gjendjes së v...
Eva Buzo pas 28 orë ndërpret sfidën e notit në Otranto, i afrohet Karaburunit, por u pickua nga një kandil deti!
Eva Buzo, atletja australiane me origjine shqiptare ka ndërprerë sfidën e notit pas gjendjes jo të mirë shëndetësore. Atletja dhe avokate e njohur...
Eva Buzo ka notuar edhe gjatë natës, sot në mesdite pritet të mbërrijë në Vlorë, nga Brindizi
  Eva Buzo po shënon historinë! Atleten shqiptare duket se nuk e ka ndalur as nata që të vijojë misionin e saj, atë të kalimit me not nga ...
Kush është trajneri i Kombëtares Shqiptare në Futboll, braziliani pasues i Edy Reja?
Braziliani Silvinho sipas të gjitha gjasave do jetë trajneri i ri i kombëtares shqiptare. Burime të Report TV në Federatën Shqiptare bëjnë me dije...
Ceremoni nderimi për Florian Markun, Rama i dorëzon ‘Yllin e Madh të Mirënjohjes
Një tjetër kampion i sportit shqiptar u nderua sot me një ceremoni të dedikuar për arritjen dhe ngritjen lart të flamurit shqiptar. Boksieri Flori...
Luiza Gega, Kampione e Europës, Luiza Gega, mbërrin në atdhe, pritet me ceremoni shtetërore në Rinas
Kampionia shqiptare e Europës në garën me pengesa 3000 metra, Luiza Gega ka mbërritur në Rinas, ku është pritur me një ceremoni të organizuar në n...