Shkarkimi i Presidentit Ilir Meta/ Gjykata Kushtetuese njofton se ‘Çështja kalon në shqyrtim në seancë plenare publike!’
Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë, njofton se ka kaluar në shqyrtim në seancë plenare publike shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta. Gjy...
Humb jetën nga COVID gazetari Artjan Tepelena
Ka ndërruar jetë nga COVID gazetari Artjan Tepelena. Gazetari dhe drejtor programacioni është ndarë nga jeta mëngjesin e kësaj të shtune në moshën...
Ndahet nga jeta diplomati i karrierës Bashkim Rama
Një lajm i hidhur për diplomacinë shqiptare. Është ndarë nga jeta ambasadori Bashkim Rama. Një diplomat karriere, por edhe akademik i shquar, një ...
Gjykata lë në burg ish-drejtorin e RTSH-së, Gëllçi, dhe tre të tjerë
Gjykata e Posaçme për Korrupsion dhe  Krimin e Organizuar (GJKKO) ka lënë në burg ish-drejtorin e Radio Televizionit Shqiptar (RTSH), Thoma Gëllçi...
Namik Dokle, ish-kryetari i Kuvendit, infektohet me COVID-19 që prej 7 ditësh
Ish-kryetari i Kuvendit, Namik Dokle është infektuar me COVID-19. Lajmin e ka bërë me dije Dokle ku duke e quajtur virusin një “përbindësh” thekso...
Gledis Nano emërohet drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, në vend të Ardi Veliut!
Gledis Nano është drejtori i ri i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, i cili vjen në këtë post pas doreheqjes se Ardi Veliut. Emërimi i tij erdhi ...
“Lamtumirë Kosta”, Edi Rama i prekur për ikjen e komentatorit sportiv
Kryeministri Edi Rama shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen e parakohshme nga jeta të komentatorit të sportit Kosta Grillo, i cili u nda nga jeta mëngjesin e sotëm në moshën 59 vjeçare. I ...
Ish-presidenti i Gjeorgjisë pas kthimit nga azili.
Nga Klevis Hoxhaj/ AP Ish-presidenti i Gjeorgjisë, Mikheil Saakashvili, u arrestua pasi u kthye nga mërgimi tetëvjeçar. Kjo, sipas një dekla...
Ai tha: “Jam i pari që marr kallashin”/ Cili është i burgosuri që shkeli masën e sigurisë për të shkuar në takimin e Berishës, i dënuar disa herë për vepra të ndryshme penale
Një person që ndodhet nën masën “arrest shtëpie” ka marrë pjesë  dje në “Foltoren” e mbajtur nga Sali Berisha në qytetin e Durrësit. Ai quhet I...
Ndihmësi i Ozer-it është arrestuar/ Konfirmon Policia
Një zhvillim i madh ka ardhur mbi çështjen e themeluesit të kompanisë së kriptomonedhave Thodex, Faruk Fatih Ozer. Ndihmësi i tij kryesor, Edev...
Faqja 1 prej 6512345...102030...E fundit »