Atentati ndaj Trump/ Biden: Nuk ka vend për këtë lloj dhune në SHBA. Kam urdhëruar një hetim të pavarur të sigurisë
Presidenti amerikan, Joe Biden dënoi sërish sulmin me armë zjarri ndaj rivalit të tij politik, Donald Trump gjatë mitingut të tij në Pensilvani. Në një konferencë për shtyp nga Shtëpia e B...
“Tragjedi për botën demokratike”, Rama reagon për atentatin ndaj Trump: Uroj që kjo ngjarje e tmerrshme ta bashkojë Amerikën
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për atentatin e bërë ndaj Donald Trump. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, ai ka dënuar sulmin, duke thënë se është një tragjedi për botën demokratike. ...
Udhëheqësit europianë të tronditur nga tentativa për vrasjen e Trump.
Krerët e qeverive janë shprehur të tronditur nga tentative për vrasje e Trump.   “Franca shpreh tronditjen dhe indinj...
Donald Trump rikthehet në Nju Xhersi pas sulmit më armë gjatë një mitingu
  Ish-presidenti Donald Trump është larguar nga spitali, ku i janë kryer të gjitha ekzaminimet e mundshme dhe është rikthyer në shtëpi në ...
Qëllohet me armë dhe gjakoset Donald Trump, vritet atentatori! Kandidati republikan: Nuk do të dorëzohem kurrë!
Kandidati republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është larguar i gjakosur nga podiumi ku po mbante një fjalim gjatë një ...
Atentati ndaj Trump/ FBI identifikon autorin, një 20-vjeçar nga Pensilvania qëlloi mbi ish-presidentin amerikan
Thomas Matthew Crooks, 20 vjeç është identifikuar nga FBI si autori i atentatit ndaj ish-presidentit amerikan, Donald Trump. “FBI-ja ka identif...
Igli Hasani me sekretarin Blinken në samitin e NATO-s: Takimi rikonfirmoi angazhimin tonë për unitet transatlantik!
Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Igli Hasani ka takuar Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, gjatë samitit të NATO-s që po zhvillohet në ...
Darka e Biden për udhëheqësit e NATO-s, Rama shfaqet krah kryeministrit kanadez: FOTO
Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale disa foto nga darka shtetërore të Presidentit të Joe Biden dhe Zonjës së Parë Jill Biden, për nd...
I shoqëruar nga bashkëshortja, Rama merr pjesë në darkën shtetërore të thirrur nga Biden në nder të NATO-s
Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në darkën shtetërore të organizuar nga president i SHBA-së, Joe Biden. Darka është zhvilluar në Shtëpinë e Ba...
SHBA do të vendosë në Gjermani raketa me rreze të gjatë veprimi
Shtetet e Bashkuara do të fillojnë vendosjen e raketave me rreze më të gjatë veprimi në Gjermani në vitin 2026, njoftuan të dy vendet gjatë një takimi të vendeve të NATO-s të martën. Ky është një ...