Kosto e luftës/ Pesë orët e një sulmi të shtrenjtë në Izrael
IZRAEL- Mbrojtja e Izraelit nga sulmi i Iranit me raketa dhe me dronë vlerësohet të ketë kushtuar mbi 1.3 miliardë dollarë. Kjo vlerë monetare ...
‘Mos guxo!’ me Izraelin. Biden paralajmëron Iranin.
‘Mos e guxo!”. Ky ishte paralajmërimi i Presidentit të SHBA, Joe Biden, ndaj Iranit, teksa besojnë se ky shtet do të sulmojë Izraelin së afërmi. Frika rritet për hakmarrjen iraniane mbi një sul...
Paralajmërimi i Joe Biden: Pres që Irani të sulmojë Izraelin
WASHINGTON- Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka thënë se pret që Irani mund të përpiqet të godasë Izraelin në një afat të...
SHBA/ Një anije shemb urën në Baltimore, 20 persona bien në ujë.
Një urë e madhe është shembur në Baltimore, Maryland të SHBA pasi u godit nga një anije mallrash. Pamjet tregojnë një pjesë të madhe të urës Francis Scott Key 1.6 milje të gjatë duke rënë në lumin...
“Serbët në Kosovë të jetojnë të sigurt”, Escobar: Qeveria Kurti është përgjegjëse, duhet zgjidhje e menjëhershme
Serbët në Kosovë duhet të jetojnë të sigurt dhe me dinjitet, sipas të dërguarit të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar. Në ditën ...
Rreziku që po i afrohet Ballkanit! Inteligjenca amerikane: SHBA përballë një “rendi botëror të brishtë”
Agjencitë amerikane të zbulimit kanë bërë të ditur se SHBA përballet me një "rend botëror gjithnjë e më të brishtë". Këto përfundime janë pjesë e ...
Blinken shkruan për vizitën në Shqipëri: ‘Një aleat i vjetër i SHBA, kanë mbështetjen tonë në luftën kundër korrupsionit!’
Në një postim të fundit në Instagram, Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka shkruar për vizitën e tij në Shqipëri. Blinken e ka cilës...
Trump prezantoi linjën e tij të atleteve, CEO rus paguan 9000 dollarë për një palë.
Donald Trump prezantoi linjën e tij të atleteve 24 orë pasi u gjobit për mashtrim civil nga një gjykatës në Nju Jork. “Kam dashur ta bëj këtë p...
16 vjetori i pavarësisë/ Blinken: Inkurajojmë Kosovën të zbatojë zotimet dhe të ecë përpara përmes dialogut me Serbinë
Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qën...
Senati miraton paketën e ndihmës prej 95 miliardë dollarësh për Ukrainën, Izraelin dhe Tajvanin
Senati miratoi një paketë ndihme prej 95.3 miliardë dollarësh për Ukrainën, Izraelin dhe Tajvanin, pas muajsh negociatash të vështira dhe mes përç...