Prodhimi i verës shënon nivelin më të ulët që nga viti 1961
Prodhimi global i verës këtë vit ra në nivelin më të ulët që nga viti 1961 pasi vreshtat u goditën nga moti ekstrem. Kjo është bërë e ditur nga Or...
Pse duhet të argëtoheni më shumë?!
By Leslie Becker-Phelps, PhD Ju ndoshta keni dëgjuar se vetë-kujdesi është i rëndësishëm - që ju duhet të merrni kohë për veten tuaj dhe të bën...
Si iu shkoi fundjava?
Si ju shkoi fundjava? Duke ecur me nje mik apo vrapuar per qejfin tend? Si gjithmone,hajde dhe ndaj historite e tua te fundjavës këtu -nese ...
Një turist nga Prishtina: “Na keqtrajtojnë, ne kosovarët, në Durrës”. VIDEO
  Portali DurrësiLajm raporton sot ngjarje nga qyteti bregdetar dhe si trajtohen opushuesit nga Kosova: Reportazhi: Prej 17 vjetësh,...
Policia: “Ju që shkoni sot për Durrës, kaloni më mirë nga Elbasani, Vora nuk kalohet.
Apeli i policisë që në mëngjes është ky: Kush s’ka destinacion Gjirin e Lalzit, më mirë t të kalojë nga Ndroqi ose nga Kërraba. Policia Rrugore...
Mos u nisni sot për në Gjirin e Lalzit, edhe autostrada e Durrësit është e bllokuar.
Të gjithë kanë zgjedhur fundjavën për në plazh. Por sot do e keni të vështirë të shkoni te Gjiri i Lalzit nga Tirana. Rruga është bllokuar nga flu...
Sot nuk dilet me makinë nga Tirana; rrugët janë bllokuar
  Të gjitha rrugët që të çojnë në bregdet ose në zona të tjera turistike, janë të bllokuara. Autostrada Tiranë- Durrës është bllokuar q...
Dështon bojkoti ndaj verës “Trump” në dyqanin Wegmans të Virgjinias, vera shitet jashtë.
Një bojkot ndaj produkteve të “Trump Winery” për shitjet në magazinat e Wegmans në Virginia duket se ka dështuar pasi vera është shitur jashtë mag...
SHIFRA TË FRIKSHME QË PAGUAN NJERËZIMI: PËR NDRYSHIMIN E KLIMËS: 100,000,000,000,000 DOLLARË
Nga Bob Unruh/ Ngrohja Globale është bërë një industri gjigande këto kohë. Interpretët e ndryshimit të klimës si psh., ish- zëvendës presidenti...
Kur luhej golf në Zyrën Ovale/ FOTO- VIDEO/
(FOTO: Bill Murray dhe presidenti Obama- në Zyrën Ovale) Shtëpia e Bardhë kishte vënë në listë edhe Bill Murray, aktorin veteran,  komedian e s...