Marrëveshja PS-Rithemelim për komisionet, Salianji: Na ul besueshmërinë dhe dëmton opozitën
Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji thotë se marrëveshja mes PS dhe PD për komisionet hetimore, ul besueshmërinë dhe dëmton opozitën. ...
PD çon në Gjykatën Kushtetuese marrëveshjen me Italinë mbi emigrantët.
Partia Demokratike ka çuar në Gjykatën Kushtetuese marrëveshjen për emigrantët me Italinë. Në një deklaratë për shtyp, nënkryetari Kreshnik Çol...
‘Përplasjet’ në PD, pas Tabakut japin dorëheqjen edhe dy anëtarë të Kryesisë
Pas nënkryetares së PD-së, Jorida Tabaku, kanë dhënë dorëheqjen edhe dy anëtarë të tjerë të kryesisë. Mesohet se deputetët Flamur Hoxha dhe Ori...
Berisha dhe Meta takohen në ish- SHQUP, por tani si dy të humburit e mëdhenj
Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta është shfaqur paraditen e sotme në selinë blu, 3 ditë pas zgjedhjeve të “14 Majit”. Koalicioni “Bashkë Fito...
Pas çdo kutie, Veliaj thellon fitoren, po shkon 40 mijë vota para Këlliçit; çfarë nuk ka ndodhur
  Erion Veliaj vijon të thellojë rezultatin e fitores në Tiranë, Pothuajse në çdo kuti votimi që numërohet, kryebashkiaku Veliaj rrit dife...
Me Escobar: “Diskutuam për qëndrimin konstant ndaj personave non grata”/ Alibeaj
Kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka zbardhur takimin me të dërguarin e SHBA-së për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escoba...
Berisha-Meta në koalicion më 14 Maj, e njëjtë si në 6 Mars.
Në limite të afatit të përcaktuar nga KQZ për regjistrimin e koalicioneve, Sali Berisha duket se e ka gjetur rrugën për të hyrë në zgjedhjet e 14 ...
PD jashtë zgjedhjeve, kërkesë ankimore në KAS, relatori i njëjtë
  KQZ hodhi shortin për të përcaktuar relatorin për ankimimin e PD-së për mosregjistrimin në zgjedhje. Relator u caktua Koli Bele. Ishte firma...
Bordi i Karburanteve në Gjykatën Kushtetuese, deputetët e PD-së thonë se është ngritur për qëllime përfituese!
Partia Demokratike zyrtare ka qenë e pranishme në Gjykatën e Kushtetuese në lidhjen me padinë ku kërkohet shfuqizimi i bordit të karburanteve. ...
PD e Alibeajt, në KQZ, Sefa dorëzon dokumentet për regjistrim në zgjedhje
Partia Demokratike e drejtuar nga Enkelejd Alibeja ka dorëzuar sot dokumentacionin për t’u regjistruar në zgjedhjet e 14 majit. Ka qenë përfaqë...