Rama për ‘La Repubblica’: Fitorja e tretë më e vështira, por më e bukura!
"Ne do të bëjmë një revolucion digjital dhe që nga shtatori 2022 të gjithë fëmijët shqiptarë do të studiojnë me detyrim anglishten që nga klasa e ...
Ndërtimi i Portit turistik të Durrësit bën jehonë në CNN
Investimit 2 miliard euro të Portit të Durrësit nga Mohamed Alabbar themelues dhe pronar i kompanisë EMAAR, i është bërë jehonë në median e njohur...
“Këtu jeni 3”, gazetari publikon videon dhe i drejtohet Metes: S’ka akuzuar njeri Ramazanin, por ty që vishesh me kapuç dhe pret ferrave njerëz që u premton t’i çlirosh nga drejtësia
Gazetari i njohur Mero Baze ka reguar sërish pas deklaratës së presidentit Ilir Meta, i cili në lidhje me lajmin se takohej me subjekte të OFL-së ...
Media amerikane WP dhe AP: ‘Rama kërkon ta shndërrojë Shqipërinë në kampione të turizmit!’
Prestigjozja amerikane the Washington Post dhe Agjencia e Lajmeve Associated Press, theksuan se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama kërkon të rifi...
“Herë tjetër, kur fton Kryeministrin, fol me…”/ Rama largohet në mes të emisionit
Kryeministri Rama u largua duke lënë intervistën përgjysmë në Report TV. Rama hoqi mikrofonat dhe u largua nga studio pasi nuk mund të përballont...
Live të tre njëkohësisht në Facebook, Rama 15 herë audiencë më të lartë se Meta dhe 8 herë më të lartë se Basha
Kur duhen më pak se 10 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, beteja bëhet jo vetëm në terren por edhe në media. Kryeministri Rama, kryedemokrati Basha ...
Zonjës Kim i shtrembëruan fjalët, Ambasadorja nxjerr videon e Artur Zhejit: Kjo s’është ajo që thashë apo nënkuptova.
Shtrembërimi i fjalëve të ambasadores Yuri Kim nga disa media, për një deklaratë në lidhje me zgjedhjet e 25 prillit, ka bërë që kryediplomatja am...
‘National Geographic’ shkruan për Shqipërinë: Bunkerët shqiptarë, nga një sekret shtetëror në muze
Idetë inovative dhe arti e dërgojnë Tiranën, kryeqytetin e Shqipërisë, larg nga e kaluara e saj komuniste. Pas rënies së Murit të Berlinit,  va...
Gjermania i kthehet gabimit me vaksinën: ‘Nuk e kemi luksin ta heqim nga lista AstraZeneca-n’.
Mjaft vende në BE, edhe Gjermania, pezulluan vaksinimin me AstraZeneca-n pas rasteve të trombozës, tani po verifikohen edhe njëherë të dhënat. Fab...
Sarkazma e Edi Ramës për ‘heronjtë’ e opozitës, nga ‘kapsollja e Fatmirit, te faqorja e Dashit…’.
Me batuta dhe sarkazmë, Kryeministri Rama, sot gjatë konferencës me kandidatët e PS, zgjodhi të sarkaztojë drejtuesit e opozitës: Ja përshkrimi...
Faqja 1 prej 4312345...102030...E fundit »