Gazeta më e madhe kroate hapet me titullin: Shoferi i lodhur i çoi drejt vdekjes në vend të atdheut
Gazeta më e madhe kroate është hapur me lajmin tragjik të vdekjes së 10 pasagjerëve nga Kosova, të cilët do të shkonin drejt vendlindjes. Titul...
Humbëm Vera Isakun, pioniere e fjalës së lirë, gazetare dhe shkrimtare e dashur.
Sot në mbremje na gjëmoi një lajm i rëndë: Vera Isaku u nda nga jeta Vera shkoi  pas një sëmundje një vit e gjysmë të gjate dhe të pashërueshme...
Skandali me Portin e Durrësit/ RD sulmon “padashje” kunatin e Bashës dhe pastaj zhduk lajmin
Ditën e sotme në media ka qarkulluar lajmi se si pss projektit 2 miliardë dollarë të trumbetuar fort nga Qeveria dhe kryeministri Edi Rama, për  n...
‘Llogari e dyshimtë’, Twitter i kufizon veprimtarinë Lulzim Bashës në llogarinë e tij
Rrjeti Social Twitter ka kufizuar veprimtarinë e liderit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në llogarinë e tij duke paralajmëruar ndjekësit se a...
Zgjidhet kryetarja e re e AMA-s, Armela Krasniqi merr 83 vota!
Me 83 vota pro, parlamenti zgjedh Armela Krasniqin kryetare të Autoritetit të Mediave Audiovizive. Pas akuzave të mbërritura nga opozita se qev...
Kuvendi/ Pritet emërimi i kryetares së re të AMA-s, Delegacioni i BE kërkon shtyrjen.
Këtë të mërkurë Kuvendi i Shqipërisë do të mbajë seancën e fundit plenare për këtë legjislaturë. Në rendin e ditës do të jenë ligjet e fundit...
Nikoll Lesi: Pak fjalë për Ilir Metën!
Nga Nikoll Lesi Ilir Metën e kam përkrahur në disa çështje jetike për vendin dhe nuk jam penduar. KOHA JONE e ka mbrojtur kur Ber...
Gazetaria, ndërmjet publikut dhe pronarit/ Robert Goro: Raportimi ka humbur shumë nga sharmi i të qenit një mision në shërbim të publikut
Intervistë me gazetarin Robert Goro -Sikur të hidhnit një vështrim retrospektiv në këto tridhjetë vjet të tranzicionit postkomunist, cilat do t...
Media/ Reeker shmangu Metën gjatë vizitës, Nikoll Lesi këshillon presidentin: ‘SHBA të vuri vizën, kërko falje e mos u merr me Berishën!’
  Nikoll Lesi, ish-bashkëpunëtori i ngushtë mediatik për shumë vite i Ilir Metës, ka bërë një shkrim, në të cilin komenton përse Meta u in...
Ministri rajonal gjerman kërcënohet me gjobë 10 mijë euro sepse e quajti gazetën konservatore një gazetë ekstremiste
CHRIS TOMLINSON Ministri i Brendshëm i Westfalen, Herbert Reul mund të përballet me gjobë deri në 10,000 €  për referimin e leximit të një gaze...
Faqja 1 prej 4412345...102030...E fundit »