Si klima na godet ekonominë? Mbi 198 milionë dollarë humbje çdo vit, rreth 5 mijë shqiptarë të prekur
Mbi 198 milionë dollarë në vit, 16.5 milionë në muaj apo rreth 550 mijë dollarë në ditë. Kaq para humbet Shqipëria nga ndryshimet klimatike sipas ...
Rritet prodhimi, shtohet eksporti i energjisë/ KESH eksporton energji gjatë javës së fundit për shkak të reshjeve
Rezerva energjitike në vend ka vijuar të përmirësohet për shkak të reshjeve intensive të rëna gjatë ditëve të fundit. Nisur nga kjo, Korporata Ele...
MIE reagon për Shpiragun: Naftë ka, por po kërkohet zgjidhje teknologjike për ta nxjerrë!
Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka reaguar sot në lidhje me lajmet se kërkimet për naftën dhe gazin në Shpirag kanë dështuar. Sipas s...
Nisin aplikimet për skemën e bujqësisë, Denaj: 10 mijë aplikime vetëm ditën e parë, përfitojnë më shumë operatorët e bashkuar
Kanë nisur aplikimet për subvencionet në bujqësi. Buxheti për këtë vit është 55 milionë dollarë dhe do të shpërndahet për afro 70 mijë fermerë nës...
Kushner, dhëndri i Trump-it, projekt turistik për Sazanin: VOA
Kompania amerikane Affinity Partners, e sipërmarrësit amerikan Jared Kushner, dhëndri i ish presidentit Donald Trump, synon të realizojë dy projek...
Rama nga Azerbajxhani: Synojmë të ndërtojmë një qendër të gazit natyror të lëngshëm në Vlorë.
Kryeministri  Edi Rama ndodhet në Baku të Azerbajxhanit, si i ftuar nderi i Presidentit Ilham Alijev, për të adresuar Samitin e 10-të të Korridori...
Rama në Azerbajxhan: Korridori jugor i gazit e ka bërë Evropën më të sigurt. T’i orientojmë investimet drejt energjisë së ripërtëritshme
“Nuk mund të jem më i përulur sesa kaq nga mikpritja që më është ofruar sot. Dhe nuk mund të ndihem më i nderuar nga fjalët që presidenti përdori ...
Rama për Samitin e Londrës: Shqipëria ka ndryshuar shumë, ejani dhe investoni.
Kryeministri Edi Rama tha se Shqipëria ka përparuar shumë, gjatë samitit të investimeve në Ballkanin Perëndimor që po mbahet në Londër. Duke iu...
Agjencia e Punësimit: 6 mijë vende të lira në gjithë vendin
Po kërkoni punë?  Rreth 6 mijë vende të lira ka shpallur Agjencia Kombëtare e  Punësimit dhe Aftësive  në faqen e saj zyrtare. Përgjegjësja e S...
Raporti i BERZH: 146 mln euro për 23 projekte në Shqipëri, Serbia mori pjesën e “luanit”.
Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim ka nënvizuar përmes një deklarate angazhimin e saj të fortë në rajonin e Ballkanit Perëndimor në vitin ...