ransporti i gjelbër në Tiranë/ Projekti kushton mbi 112 milionë euro. Gjermania kontributori më i madh.
TIRANË– Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj bashkë me ambasadorin gjerman, Karl Bergner, dhe atë të BE-së Silvio Gonzato po prezantojnë p...
Personi që aksidentoi makinën e gjyqtares Gjoka, i ndoqi nga Rinasi në Selitë ku ndodhi dhe përplasja: Detaje
Shkaktari i aksidentit të ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku u përfshi në një aksident rrugor makina e Gardës e cila eskortonte familjen e kryetares s...
Rama në Romë në festivalin e partisë e Melonit: ‘Marrëveshja me Italinë nuk është antikushtetuese!’
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është i ftuar në ‘mistike’ të organizuar nga partia e kryeministres së Italisë Giogia Meloni, festë e cila zgja...
Prezantohet ideja për Parkun Kombëtar të Vjosës/ Rama: Perspektivë e një zhvillimi të ri ekonomik.
Këtë të mërkurë bëhet prezantimi i tre ideve finaliste të Konkursit Ndërkombëtar të Qendrës Multifunksionale dhe Stacioneve të Informimit për Park...
Europa po imiton politikën britanike të Ruandës
Nga Yuan Yi Zhu, Unherd Një vit pasi u shpall për herë të parë, plani i qeverisë britanike i Ruandës ende mbetet i ...
Persiatje/ Nënshkrim në gjethe Nëntori…
Nga: Anila Rezhda Nëntori erdhi si çdo vit në orën dhe kohën e duhur. Ai më përkufizon në dalje, më mbështjell trupin me kuvertë të ngrohtë, më...
Forcohen kriteret për emërim në SPAK, një komision i BKH do i verifikojë! KLP voton vetëm prokurorët që kalojnë ‘sitën’ e Komisionit të Posaçëm
Keti Banushi Prokurorët që kandidojë për tu bërë pjesë e prokurorisë së Posaçme SPAK, përveç vettingut dhe kontrollit nga KLP, duhet të kalojnë...
Rama thirrje shqiptarëve të prekur nga përmbytjet në Greqi: Për çdo nevojë drejtohuni ambasadës sonë
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka shprehur keqardhje për jetët e humbura si pasojë e përmbytjeve të mëdha që kanë përfshirë Greqinë. Përmes n...
“The Times” shkruan se Shqipëria ndër vendet më interesante të Evropës për t’u vizituar
Nga hotelet e vogla butik në fshatrat franceze që prodhojnë verë, ishujt e pashfrytëzuar në Kroaci deri te peizazhet natyrore të Shqipërisë, ne ke...
Hashim Thaçi nga Haga flet për veten, familjen, Edi Ramën dhe të ardhmen e Kosovës.
Pas afro tri vitesh që nga arrestimi i tij nga Dhomat e Specializuara në Hagë, Nacionalja ka realizuar një intervistë ekskluzive me ish-Presidenti...