Të hënën hapen universitetet/ Rektori i Tiranës thirrje studentëve: Vaksinohuni!
Viti i ri akademik nuk do të shtyhet sërish, do të nis ditën e hënë në datë 18 tetor, ndërsa kusht për të ndjekur mësimin në auditore është që s...
Hamendësime mediatike mbi azilantët/ Reagon qeveria: Nuk do të ketë kampe azilantësh për Anglinë në Shqipëri
Qeveria shqiptare ka hedhur poshtë lajmin e britanikes “The Sun” se në Shqipëri do të ndërtohet një kamp azilantësh. “Lajmi se 🇦🇱 do ngrejë një...
Ish-presidenti i Gjeorgjisë pas kthimit nga azili.
Nga Klevis Hoxhaj/ AP Ish-presidenti i Gjeorgjisë, Mikheil Saakashvili, u arrestua pasi u kthye nga mërgimi tetëvjeçar. Kjo, sipas një dekla...
Në ditën e Azem Hajdarit, Berisha bën thirrje kundër Bashës: ‘Demokratë, flakni në plehra veglën e Ramës në PD! Rimerrni me urgjencë partinë’
Duke kujtuar Azem Hajdarin në 23-vjetorin e vdekjes, Sali Berisha ka shpërthyer ndaj kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha të cilin e quan ve...
Sot, 20 vjet nga sulmet terroriste në SHBA. Si përjetohet në Shqipoëri.
Shtetet e Bashkuara, por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 20-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001.  Edhe Kryeministri Edi Rama...
Intervista për TCH/ Gazetarja e BBC, Yalda Hakim që shpëtoi studentët: ‘Ia kisha borxh vendit tim!’
Përmes fondacionit që mban emrin e saj i shpëtoi këto vajza  nga ferri Afganistanit duke i strehuar në Shqipëri.Prezantuesja e BBC Yalda Hakim...
Covid19/ Ndërron jetë 28-vjeçarja dhe bebja e palindur në Kosovë
Një 28-vjeçare shtatzënë ka ndërruar jetë nga COVID në Kosovë. Bëhet fjalë për Liberta Selacin, me profesion grimere, nga Vushtria. Lajmin e trish...
Një mijë afganë vijnë këtë javë, Rama për “El Periodico”: Nuk mund të qëndronim indiferentë!
Dy vendet e Ballkanit, Shqipëria dhe Kosova, kanë pranuar kërkesën e SHBA për të pranuar një pjesë të atyre afganëve që ikin nga talebanët, nis nj...
I vihet flaka Sarajeve të Toptanëve në Tiranë! Veliaj thotë se zjarrvënësit janë politikanët dhe i drejton gishtin Bujar Nishanit
Flakët kanë përfshirë një nga ndërtesat historike në qendër të Tiranës. Pak para mesnatës, rreth orës 24:00, Sarajet e Toptanëve janë mbuluar nga ...
Strehimi i afganëve/ Yuri Kim: ‘Shqiptarët e japin besën atëherë kur ka më shumë vlerë’.
Pas vendimit të qeverisë shqiptare për të mirëpritur qytetarë afganë për strehim të përkohshëm, ka reaguar edhe ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Y...
Faqja 1 prej 3912345...102030...E fundit »