Hëna Blu spektakël në Tiranë
Hëna blu ka shndritur mbrëmjen e së mërkurës edhe në kryeqytet. Shumë qytetarë kanë shijuar pamjet fantastike dhe kanë shkrepur foto nga piramida ...
Angela Merkelit i bie peshqiri: Kush do të thoshte se veç duket sikur?….
Nuk dihet shumë për jetën private të Angela Merkel dhe ajo nuk ekspozon gjithçka për publikun. Ajo udhëheq një jetë shumë të thjeshtë. Shumica ...
Një zonjë tiranase njofton zjarrfikësit se macja ka mbetur në majë të selvisë. FOTO
Një zonjë nga Tirana ka qenë e shtrënguar të thërrasë Zjarrfikësit e Bashkisë se macja që kishte hipur në majë të selvisë nuk mund të zbriste më....
Zgjedhjet në 30 qershor… Natën e mirë/ Rama
Kryeministri Rama i është përgjigjur Ilir Metës, para pak minutash, me një postim të shkurtër. Ai thjesht shkruan se zgjedhjet do bëhen me 30 qers...
Gjendet diamanti i rrallë blu: “Një zbulim i tillë vetëm një herë në jetë”
- Diamanti, me klasifikimin më të lartë të pastërtisë dhe shkëlqimit, ka një vlerë te paçmuar- Nga: Francesca Bernasconi/ Në filmin Titanik,...
Pashka katolike është ‘balerinë’…Si të llogarisim kur do të jetë Pashka.
-Si bëhet për te llogaritur kur bie dita e Pashkëve ? Mjafton të dihet kur do të jetë hëna e parë e plotë pas ekuinoksit të pranverës- Nga: Eli...
Soft news/ Lame: Selia e presidentit- pa certifikatë pronësie!
Kreu i ALUIZNI-t Artan Lame ka dalë në një deklaratë për mediat sot, dy ditë pasi Presidenti i Republikës Ilir Meta ktheu për rishqyrtim në Kuvend...
Horoskopi 2019, profecia e re e Brankos për vitin e ardhshëm: kush do të mbytet në para dhe kush jo.
Profecia astrologjike e legjendarit Branko, babait te horoskopit italian. Shenjë per shenjë, eksperti na tregon se çfarë do të ndodhë në vitin e a...
Ironia politike: ‘ Se armiku ishim ne’… Rama: ‘ armatosen pulat’. VIDEO
Kryeministri, Edi Rama edhe gjatë ditës përmes postimeve në rrjete sociale ka bërë ironi me rivalet e tij në politikë. Këtë herë Rama teksa tal...
Një gjyshe 102-vjeçare ‘lundron qiellit’ dhe bëhet parashutistja më e vjetër në botë
Një 102 vjeçare, ose 'gjyshe e madhe', mund të shënohet si lundruesja me parashutë në qiell më e vjetra në botë, pasi u hodh 14,000 këmbë (4,300 m...