Rama takon legjendën e tenisit Rafael Nadal: Hapet Qendra Sportive, krah për krah me Akademinë e Manchester City
Kryeministri Edi Rama ka dhënë lajmin se në Shqipëri do të hapet Qendra Sportive ‘Rafa Nadal’. Kreu i qeverisë ka ndarë në rrjetet sociale foto...
Rama në Samitin e Shkupit, kritika vendeve të BE-së: A jeni të gatshëm të jepni diçka, mos luani vetëm lojëra!
Liderët e Ballkanit Perëndimor janë mbledhur në Shkup të Maqedonisë së Veriut, për të marrë pjesë në punimet e konferencës së Bashkimit Evropian p...
Me ftesë të Edi Ramës, Giorgia Meloni viziton sot Vlorën
Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni pritet të vizitojë Vlorën këtë të hënë. ABC News mëson se kryeministrja italiane është ftuar nga homologu ...
Masat për përballimin e valës së të nxehtit/ Manastirliu: 9 njësi të lëvizshme të asistencës mjekësore në terren.
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka vënë në zbatim Planin e masave kundër valës së të nxehtit, në koordinim me Institutin e Shëndeti...
Rama e nis ditën me aksin Orikum – Dukat, qytetarët: Ka qenë shumë e rrezikshme.
Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me pamje nga aksi rrugor Orikum – Dukat, tashmë i hapur për qarkullimin e automjeteve. Po ashtu ...
Rama: Po përgatisim hapjen e ambasadës shqiptare në Sarajevë
Kryeministri Edi Rama, është duke zhvilluar një konferencë me kryeministren e Bosnjë Hercegovinës, Borjana Kristo. Rama thotë se shumë shpejt d...
“Ky rajon nuk është as i Albinit as i Aleksandrit”, Rama: Nga kjo situatë fiton vetëm Rusia
“Ky rajon nuk është as i Albinit as i Aleksandrit, është i popujve dhe ky rajon ka vuajtur boll nga nacionalistët, nga nacional folkloristët dhe n...
The Economist: “Rama solli ndryshim në Ballkan, po ndikon edhe tek Serbia”
Pjesa më e errët dhe më e diskutueshme e Evropës, Ballkani mund të ketë një dritë të re udhëheqëse. Ai është kryeministri i Shqipërisë, 58 vjeç...
Raporti i Freedom House: Luftë korrupsionit, drejtësia po funksionon. Mediat në funksion të lajmit të rremë
Shqipëria ka treguar një përparim të lehtë në luftën e saj kundër korrupsionit. Ky është konkluzioni i raportit të “Freedom House” që ka analizuar...
Rama nga Gjirokastra: ‘Çfarë braktisje dhe përbuzje pati për këtë qytet në vitet e qeverisjes së atyre!’.
Kryeministri Edi Rama në një takim elektoral në Gjirokastër tha se opozita nuk duhet të ketë më asnjë shans për të qeverisur. Kreu i qeverisë t...