Rama dhe Erdogan në Forumin TRT në Stamboll: ‘Siguria globale në rrezik nga Rusia! Roli i Turqisë, çelësi për stabilitetin në Europë
Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në forumin botëror TRT në Turqi, Stamboll. Në nisje të forumit është takuar dhe me Presidentin e Turqisë, Rexh...
Ndryshime në qeveri/ Belinda Balluku emërohet zv.kryeministre, shkarkohet Ahmetaj
Belinda Balluku emërohet zv.kryeministre, duke zëvendësuar në këtë post Arben Ahmetajn, njoftoi Kryeministri Edi Rama. “Energjia ...
Rikthehet/ e-Albania në funksion për pjesën më të madhe të shërbimeve: Kryeministria
 Përmes një njoftimi zyrtar, Kryeministria njoftoi se e-Albania rikthehet në funksion për 1118, nga 1225 shërbimet elektro...
E-Albania dhe shërbimet publike online pezullojnë aktivitetin, reagon Kryeministria
Kryeministria ka reaguar lidhur me sulmin kibernetikë që njoftoi me herët AKSHI, gjë e cila solli dhe pezullimin e aktivitetit të E-Albenia so dhe t...
Kriza/ Rama me importuesit e ‘shportës’: ‘Garanci sovrane për furnizim me produkte, nëse s’shiten, stokun e blen shteti!’.
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takimi me importuesit, eksportuesit dhe përfaqësuesit e zinxhirit me mallrat e shportës në Tiranë, nga ku i...
Rama për The Guardian: T’u japim mundësinë afganëve që të marrin frymë sërish. E dimë çfarë është të jetosh në diktaturë’
Kryeministri i vendit, Edi Rama ka dhënë një intervistë për The Guardian ditën e sotme pas vendimit për strehimin e 2 mijë afganëve në Shqipëri....
Edi Rama në Francë, i ftuar nderi nga Instituti Francez i Marrëdhënieve Ndërkombëtare në “Dreka Debat”
Kryeministrin Edi Rama ndodhet në Francë, ku do të zhvillojë takime me disa zyrtarë të lartë të shtetit francez, me synimin për të marrë “OK” për ...
Hapet tuneli numër 4 te ‘Shqiponja’, Balluku: Pas 2 javësh hapet një tjetër nënkalim
Duke nisur nga sot qarkullimi i automjeteve në tunelin numër 4, në nyjen “Shqiponja”, do të jetë i aksesueshëm për mjetet. Ministrja e Infrastrukt...
“100 arritje në 4 vite”, Rama: 845 studentë janë punësuar në administratën publike
Kryeministri Edi Rama përmes një “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e realizuara nga Partia Socialiste gjatë mandatit të dytë. Tek...
Zef Mazi: ‘Shqipëria i ka plotësuar kushtet, synimi është që Konferenca e Parë Ndërqeveritare të mbahet në qershor’.
Kryenegociatori i Shqipërisë me BE, Zef Mazi ka raportuar në Këshillin Kombëtar të Integrimit Europian për ecurinë e negociatave dhe plotësimit të...
Faqja 1 prej 712345...E fundit »