Finanaca/ Kartëmonedha 500 dhe 2000 lekë do hyjnë në qarkullim prej 17 janarit
Duke filluar nga 17 janari i vitit 2022 në duart e publikut do të jenë edhe dy  kartëmonedha të reja, 500 dhe 2 000 lekë. Me hedhjen e këtyre d...
Skandali me listën e pagave/ Reagon Qeveria: ‘Nuk ka ndodhur eksporti i databazës, ministria po përgatit denoncim në Prokurori!’.
Qeveria ka reaguar pas skandalit të publikimit të një databaze që përmban emrat dhe pagën e rreth 630 mijë qytetarëve shqiptarë, duke theksuar se ...
Skandal me të dhënat private, pagat e mbi 637 mijë shqiptarëve dalin në publik! Nisin hetimet ndaj Drejtorisë së Tatimeve dhe Sigurimeve Shoqërore
Një skandal ka ndodhur me të dhënat private të shqiptarëve ku janë publikuar pagat e tyre, krahas së cilës tregohet edhe numri i kartës së identit...
Guvernatori Sejko: Rimëkëmbja ekonomike sipas parashikimeve
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në një deklaratë për mediat bëri me dije se rimëkëmbja ekonomike dhe arritja e objektivit të çmime...
40 mln dollarë për bonusin e fundvitit për pensionistët, familjet në nevojë dhe personat me aftësi të kufizuara
Pensionistët, familjet me ndihmë ekonomike dhe personat me aftësi të kufizuara janë kategoritë që do të marrin bonus për festat e fundvitit. Ku ve...
Negociatat sekrete/ Si lobuan bosët e qumështit për të hequr taksën për qumështin pluhur! Komisioni i Ekonomisë fshehu konsultat në 4 nëntor, indiciet për një mashtrim të madh
  Nga: Adriatik Doçi/ Paraditen e 2 nëntorit 2021, ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, u paraqit në Komisionin Parla...
A do paguajnë qytetarët taksë 4 euro për Rrugën e Arbrit?
Deputetja e Partisë Demokratike Dhurata Çupi pyeti ministren e Financave Delina Ibrahimajn, nëse qytetarët do të paguajnë taksë për të kaluar në...
Ibrahimaj prezanton projekt-buxhetin në konferencën e kryetarëve/ ‘Për vitin 2022 parashikohet rritje ekonomike 4.1%’.
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, në Konferencën e Kryetarëve ka prezantuar Projekt- Buxhetin për vitin 2022. Sipas saj, k...
Ceno Klosi emërohet drejtor i ri i Përgjithshëm i Tatimeve
Pas largimit të Delina Ibrahimajt si minsitre e ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, në pozicionin e kreut të drejtorit të Përgjithshëm të Tatim...
Banka Botërore: 7.2% rritja ekonomike në Shqipëri, më e larta në BP. Pandemia e kishte tkurrur në 3.1%.
Banka Botërore ka prezantuar raportin për rritjen ekonomike të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, ku atë më të lartën e shfaq Shqipëria me 7...
Faqja 1 prej 1212345...10...E fundit »