Stil/ Wimbledon 2018: Çfarë djemsh të veshur me elegance në turneun e tenisit!
Kodi i veshjes komplet me të bardha në Wimbledon mund të aplikohet në fushë, por jashtë barit është një stil ‘free’ për të gjithë - dhe një gjë që...
4 stinët dhe humori i mirë, nr. 2: Në dimër, duhet lëvizur!
"Rreziku më i madh në dimër, është moslëvizja", thotë me humor Michel Lejoyeux, profesor i psikiatrisë dhe mjekësisë së varësisë në Paris-VII. "Ke...
4 stinët dhe humori i mirë, nr.1: Vitamina D – çelsi i dimrit
Një zgjidhje e thjeshtë për të mos rënë moralisht dhe për plotësuar mungesat e trupit me vitaminë D: hani skumbri dhe sardele me vaj. Si i bë...
Ushqimet mrekullibërëse: Çintoksikoni organizmin.
  Organizmi duhet të pushojë herë pas here duke ngrënë më pak, duke u përtypur mirë dhe duke agjëruar.   Sipas mjekut nutricion...
Victoria Beckham me një kujdes të pazakontë për lëkurën
Në numrat më të fundit të Net-A-Porter, stari i kopertinës Victoria Beckham ndan me të tjerët arritjet e saj. Ndërsa tregon për produktet e prefer...
Fashion Week: Chanel midis high-tech dhe të brendshmeve chic
Mure me pajisje elektronike, ekranë, mure të bardhë… dhe robotë me costume Chanel: Karl Lagerfeld paraqiti sot, e martë 4 tetor, një koleksion me ...
Ray Ban, Lindja e një aksesori mode kult
Pas më shumë se 80 vjetësh nga krijimi, marka amerikine Ray Ban është ngjitur në rangun e syzeve më të shitura në botë. Po ju tregojmë historinë e një prej modeleve të saj kult: Wayfarer. Ta...