Lajm i trishtë për futbollin gjerman, ndahet nga jeta ylli i Bayern, Andreas Breme, në moshën 63-vjeçare.
Sot pushoi zemra e Andreas Breme. Është nga ata lojtarë, që vështirë t’i vijnë më këtij sporti. Emri i Andreas Brehme është gdhenur me shkronja...
José Mourinho nuk është më trajner i Romës
Trajneri i Romës, Jose Mourinho është shkarkuar nga detyra me vendim të bordit drejtues të skuadrës italiane. Humbja ndaj Milanit në “San Siro” ishte goditje fatale për teknikun portugez. De...
Trajneri Eriksson deklaron: ‘Jam me kancer, kam edhe një vit jetë!’.
Sven Goran Eriksson ka kancer terminal dhe në rastin më të mirë, ka rreth një vit jetë. Ish- trajneri i Romës, Lazios dhe Anglisë , 75 vjeçari sue...
Beckenbauer një legjendë futbolli, “Kaiser Franz” lideri i epokës më të shquar gjermane
Buzëqeshja e tij padyshim që nuk do të harrohet. Në histori gjithashtu do të mbetet si “Kaizeri Franc”, apo “Perandori”, siç e quanin me dashuri d...
13 vjeçarja Kler Çaku, kampione e Shqipërisë, e Ballkanit dhe Europës në shah.
Kampionati i Shahut është një sport  i vështirë, i bukur,  por edhe shumë sfidues për të apasionuarit. Në Shqipëri para pak ditësh u zhvillua Kamp...
‘Gjermani na prit se erdhëm!’, Shqipëria kualifikohet për në “EURO 2024”
Shqipëria ka marrë një barazim në transfertë ndaj Moldavisë me rezultatin 1-1. Autori i golit për ne ka qenë Sokol Cikalleshi falë një goditjej...
Luiza Gega, kampione e Europës, bëhet imazh zyrtar i IUTE
Një zhvillim fantastik për botën e sportit, ashtu edhe për industrinë fintech, është lajmi se kampionia e Evropës Luiza Gega, do të jetë ambasador...
Futboll: Shqipëria luan për biletën e artë, “Air Albania” sot do të jetë porta për të na çuar në Berlin
Që nga momenti që dolën në shitje biletat për ndeshjen e Shqipërisë ndaj Çekisë, shumë mister qarkulloi në ajër. Kjo pasi të gjitha biletat, pra 2...
EURO 2024/ Shqipëri – Poloni, ndeshja nis me një minutë heshtje! Tifozët grumbullohen në bulevard
Kombëtarja shqiptare e futbollit luan sot në 20:45 kundër Polonisë në "Air Albania". Sfida e Tiranës është e pesta për dy skuadrat që luajnë në gr...
Eva Buzo tregon orët e vështira në mes të detit: ‘Notova për 28 orë, thuajse më zuri gjumi!’
Pas 28 orë not në det të hapur në kanalin e Otrantos, avokatja australiane me origjinë shqiptare, ndërpreu sfidën e saj për shkak të gjendjes së v...