OSBE/ODIHR-i DUHET TË SHPIKË NJË GJUHË TË VEÇANTË
Nga: Astrit Patozi/ OSBE/ODIHR-i duhet të shpikë ndonjë gjuhë të veçantë për Shqipërinë, që të mos "përkthehen" kaq pacipësisht raportet ...
Reagim i papritur/ Edi Rama deklaron se ‘do të jemi në qeveri deri në vitin…’.
Kryeministri Edi Rama u shpreh i bindur se Partia Socialiste do të jetë në pushtet deri në vitin 2030. Rama u tha socialistëve se do të prezantoj...
Basha urdhër Fred Xhaferrajt: ‘Kush nuk eshtë me mua hiqe nga whatsapp, largohen 120 vetë nga PD e Durrësit’.
PD e Durrësit vazhdon hemorragjinë e largimit të antarëve brenda saj që nga dita kur u shpallën antarët e Këshillit Kombëtar.  Ndërkohë që një pje...
Shkrihet PD e Korçës, kryetari Andrea Mano jep dorëheqjen, ikën sekretari dhe 14 anëtarë të Partisë.
Kreu i PD në Korçë, Andrea Mano, lajmëron se ka dhënë dorëheqjen nga posti që mban aktualisht dhe nga ai i anëtarit të Këshillit Kombëtar, shkruan...
Petro Koçi dëshmon në SPAK: Të lajmë hesapet me botën e krimit, janë shumë influentë në Fier!
Deputeti i Partisë Socialiste Petro Koçi, është paraqitur sot në Prokurorinë e Posaçme (SPAK), për të dëshmuar në lidhje me deklaratat e bëra disa...
Mesazhi i koduar i Yuri Kim për ‘të fuqishmit’. ‘Ata nuk mund të vazhdojnë të vjedhin shqiptarët’
Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka dhënë një mesazh të fortë në konferencën që po mbahet për 5 vjetorin e krijimit të Reformës në Drejtësi në Shqi...
Nisin ikjet nga PD/ Ardian Isufi, profesori i Universitetit të Arteve: I zhgënjyer po tërhiqem nga Partia! Aty është “një klan” që mban peng çdo orientim të ri
Piktori, dekan dhe profesori i njohur i Universitetit të Arteve, Ardian Isufi deklaron tërheqjen nga Partia Demokratike dhe të gjitha nagazhimet n...
Spastrimi anti-amerikan i PD-së, largohen ata që takuan zyrtarin e lartë të DASH
Nga Ylli Pata/ Lulzim Basha ka kryer spastrimin e katër të Partisë Demokratike, që kur mori këtë post, 8 vjet më parë në vitin 2013. Tashmë,...
Bujar Nishani: ‘Kuvendi Kombëtar i PD, teatër absurd’,
Bujar Nishani e ka cilësuar Kuvendiun Kombetar të Partisë Demokratike në Teatër absurd, e nisur nga kjo e sheh si një mision urgjent shpëtim e par...
Mark Marku i PD në Kuvend: Edhe 4 vjet të tjerë në opozitë
Deputeti i zgjedhur Mark Marku, gjatë mbledhjes së Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, ka deklaruar se PD është në një pikë kritike të saj. ...
Faqja 1 prej 12812345...102030...E fundit »