Karavasta/ Parku fotovoltaik, më i madhi në gjithë Ballkanin; ndëtimi i tij nis sot.
 Parku më i madh fotovoltaik jo vetëm në Shqipëri, por në gjithë Ballkanin, do të marrë jetë zyrtarisht, për ta kthyer vendin në një...
PS depoziton në Kuvend rezolutën për Srebrenicën, votohet më 7 korrik
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, të enjten e 30 qershorit ka depozituar në Kuvend, rezolutën për dënimin e gjenocid...
Samiti i NATO-s/ Edi Rama: Kërkova që Kosova të ftohet në mekanizmin e Partneritetit për Paqe
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nëpërmjet një postimi në median sociale Twitter, shkruan se sot, në samitin e NATO-s, ka kërkuar që Kosova të...
PD nuk duhet të sillet si opozita e Robin Hoodit me biznesin.
Nga Denis Dyrnjaja Prej 9 vitesh Edi Rama dhe socialistët e rilindur vijojnë të qeverisin Shqipërinë dhe të administrojë paratë dhe fondet publ...
Pse u vonuan satelitët ‘Albania’? Rama: Morën më shumë kohë prej procedurave. Do të vijnë brenda këtij viti!
"Dronët dhe satelitët do të vijnë brenda këtij viti". Ky ishte premtimi i kryeministri Edi Rama në konferencën për “Teknologjinë dhe Inovacionin n...
Zef Mazi: Shqipëria nuk ka pse pret zgjidhjen e konfliktit Sofje-Shkup për të hyrë në Evropë/ Intervistë
Zoti Mazi, edhe një herë më tepër negociatat e Shqipërisë me Bashkimin Evropian u shtynë për Samitin e rradhës. Cilat janë konkluzionet që nxirrni...
TË GJITHA “KRIMET” E BELIND KËLLIÇIT
Nga: Astrit Patozi/ Më dhimbset shumë Belind Këlliçi, tek e shoh të goditur e të sulmuar nga të gjitha krahët, pikërisht prej asaj ane, ku ai...
Intervistë në Corriere Della Sera / Rama: ‘Koha që ‘unioni’ të heqë veton në vendimmarrje!’
‘Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nuk mund të jenë pengje të një shtetit të vetëm’! Kjo ishte fraza që përsëriti sërish kryeministri Edi Rama, në ...
Edhe ‘skeptiku’ holandez Rutte: ‘Penalizimi i Maqedonisë dhe Shqipërisë, i padrejtë!’
Gjatë Samitit Evropian në Bruksel, kryeministri holandez Mark Rutte shprehu shqetësimin për bllokadën bullgare ndaj Maqedonisë dhe rrjedhimisht nd...
Rama bën ironi me Brukselin: Vend i bukur, me premtime të bukura të pambajtura! Por ne shqiptarët nuk dorëzohemi bukur
Teksa ka postuar foton familjare nga Brukseli, kryeministri Rama, permes fotos ka pasur një mesazh të qartë. “Vend i bukur njerëz të këndshëm f...
Faqja 1 prej 16512345...102030...E fundit »