Ndalohet Gerard Depardieu, akuzohet se ka sulmuar seksualisht dy gra në vitet 2014 dhe 2021
Aktori i famshëm francez Gérard Depardieu u thirr të hënën në një stacion policor të Parisit ku dhe u ndalua pasi akuzohet se ka sulmuar seksualis...
“Oppenheimer” dominon Oscar 2024, Cillian Murphy merr çmimin e aktorit më të mirë.
Filmi “Oppenheimer” ka dominuar Oscar 2024. “Oppenheimer” fitoi çmimin për filmin më të mirë, duke rrëmbyer çmimet kryesore mbrëmjen e djeshme (10...
Oscars 2024/ “Oppenhemier” triumfon me 7 çmime, lista e plotë e fituesve
Filmi biografik i Christopher Nolan-it, ‘Oppenheimer’, ka triumfuar në Oscars të këtij viti duke marrë shtatë çmime, përfshirë filmin më të mirë, aktorin më të mirë dhe regjisorin më të mirë. D...
Ndahet nga jeta aktorja italiane Sandra Milo
Ka ndërruar jetë këtë të hënë në Romë, në moshën nëntëdhjetëvjeçare, aktorja italiane Sandra Milo. Në karrierën e saj kinematografike, në gjashtëd...
Nderohet aktori Xhevdet Ferri 4 vjet pas vdekjes. I jepet titulli “Nderi i qytetit” Durrës.
Aktori i njohur durrsak Xhevdet Ferri u nderua me titullin “nderi i qytetit” 4 vite pas vdekjes. Ceremonia u mbaj në teatrin “Aleksanër Mosiu” ku ...
Aktori Mirush Kabashi ka vdekur sot në orët e para, në moshën 75-vjeçare. Njofton familja
Është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare aktori i mirënjohur, Mirush Kabashi. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e tij, të cilët nëpërmjet nj...
Lamtumirë Vladimir Prifti, regjisori i famshëm i filmave shqitarë!
Ka ndërruar jetë në moshën 81-vjeçare këtë të dielë, regjisori i filmave Vladimir Prifti. Regjisori la pas një sërë veprash të paharrueshme, me...
Dariush Mehrjui: Gjenden të vdekur regjisori dhe gruaja iraniane.
Një nga regjisorët më të shquar të filmit në Iran, Dariush Mehrjui, është gjetur i vdekur së bashku me gruan e tij. 83-vjeçari dhe Vahideh Moha...
Sophia Loren aksidentohet në shtëpinë e saj.
Sophia Loren është aksidentuar në shtëpinë e saj në Gjenevë të Zvicrës. Aktorja italiane, e cila më 20 shtator mbushi 89 vjeç, u rrëzua dhe pës...
Sandra Bullock humb bashkëshortin në moshën 57-vjeçare, vuante nga një sëmundje e rëndë
Një tragjedi e rëndë ka ndodhur për aktoren e njohur Sandra Bullock pasi partneri i saj prej shumë vitesh, Bryan Randall, ka ndërruar jetë. Aktorj...