Aktori Mirush Kabashi ka vdekur sot në orët e para, në moshën 75-vjeçare. Njofton familja
Është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare aktori i mirënjohur, Mirush Kabashi. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e tij, të cilët nëpërmjet nj...
Lamtumirë Vladimir Prifti, regjisori i famshëm i filmave shqitarë!
Ka ndërruar jetë në moshën 81-vjeçare këtë të dielë, regjisori i filmave Vladimir Prifti. Regjisori la pas një sërë veprash të paharrueshme, me...
Dariush Mehrjui: Gjenden të vdekur regjisori dhe gruaja iraniane.
Një nga regjisorët më të shquar të filmit në Iran, Dariush Mehrjui, është gjetur i vdekur së bashku me gruan e tij. 83-vjeçari dhe Vahideh Moha...
Sophia Loren aksidentohet në shtëpinë e saj.
Sophia Loren është aksidentuar në shtëpinë e saj në Gjenevë të Zvicrës. Aktorja italiane, e cila më 20 shtator mbushi 89 vjeç, u rrëzua dhe pës...
Sandra Bullock humb bashkëshortin në moshën 57-vjeçare, vuante nga një sëmundje e rëndë
Një tragjedi e rëndë ka ndodhur për aktoren e njohur Sandra Bullock pasi partneri i saj prej shumë vitesh, Bryan Randall, ka ndërruar jetë. Aktorj...
‘Jam i tmerruar për shkak të ngjashmërisë!”, thotë për tragjedinë e Titan regjisori i Titanikut, James Cameron
Zhdukja e nëndetëses Titan pati një fund tragjik. Sipas të dhënave të fundit, një shpërthim u bë “varri ” për 5 personat në bord, 487 metra larg T...
Pëllumb Kallfa, operatori i famshëm filmave shqiptarë, ndahet nga jeta.
Operatori i filmave shqiptarë dhe dokumentarëve, Pëllumb Kallfa, është ndarë sot nga jeta në moshën 77-vjeçare. Lajmin e hidhur e ka njoftuar A...
Lamtumirë Kristaq Mitro, regjisori i dashur i filmave tanë!
Është ndarë nga jeta në moshën 75 vjeçare regjisori i njohur Kristaq Mitro. Laljmi është konfirmuar për mediat nga familjarë dhe miq të Mitros....
Ndahet nga jeta Mimika Luca, ikonë e kinematografisë shqiptare.
Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare aktorja e njohur e skenës, Mimika Luca. Lajmin e hidhur e ka dhënë djali i saj, Gjergj Luca, duke njoftu...
Ndërron jetë aktori i njohur i filmave shqiptarë, Pandi Siku
“U bë një ëngjëll në parajsë”,  fëmijët japin kështu lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta në moshën 73-vjeçare të  aktorit të teatrit dhe kinematog...