Vërshim emigrantësh në portin e Durrësit/ Vijnë dy tragete me shqiptarë dhe kosovarë për pushime në Shqipëri
Stina e nxehtë dhe pushimet verore rrisin numrin e udhëtarëve që mbërrijnë në portin detar të Durrësit nga portet italiane. Mëngjesin e sotëm...
Pronarët në Lungomare kërkojnë të shtyhet fasha orare për muzikën! Marrin vendimin të mbyllin bizneset për 24 orë
Turizmi ne Vlorë po merr pak frymë për shkak të fluksit në rritje të pushuesve. Por bizneset, kryesisht ato përgjatë shëtitores së re, nuk po arri...
Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit/ Nesër, në 9 korrik, Helvetic Airlines ulet nga Zyrihu për herë të parë
Kompania ajrore zvicerane Helvetic Airlines do të ulet në Aeroportin Ndërkombëtar të Kukësit duke filluar kështu fluturimet tregtare në aeroportin...
VOA: Sezoni turistik nis ngadalë prej pandemisë në bregdetin jugor të Shqipërisë
Pas një viti pandemie me mjaft sfida sektori turistik ka nisur aktivitetin me ritme të ngadalta në bregdetin jugor të Shqipërisë. Në Sarandë dhe...
Flynas nis fluturimet Tiranë- Riad/ Tre frekuenca javore me kosto të ulët
Kompania ajrore me kosto të ulët e Arabisë Saudite, “Flynas” filloi fluturimet nga Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës. Flynas nisi të hënën flutu...
SHBA e rëndit Shqipërinë te vendet me rrezik të ulët infektimi nga COVID!/ Ambasadore Yuri Kim
Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në SHBA e ka futur Shqipërinë te vendet me nivel të ulët rreziku të infektimit nga COVID. Duke...
Nisi sot nga Ksamili dhe Velipoja operacioni për shembjen e ndërtimeve pa leje, shemben objektet e para!
Nga sot, duke nisur me dy prej zonave më të bukura turistike në vend, Ksamilin në ekstremin jugor si dhe Velipojën në veri, fillon operacioni i sh...
Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 20 fluturime të konfirmuara për të hënën
Tirana International Airport konfirmoi 20 fluturime për nesër, 29 mars 2021. Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) u bën thirrje pasagjerëve të k...
Nisin fluturimet direkte me Dubain, pasagjerët e parë mbërrijnë në Rinas
Ditën e sotme kanë nisur fluturimet direkte nga Shqipëria në Dubai. Ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klozi priti në aeroportin e Rinasit...
I vihet flaka bujtinës afër Thethit, dëmi 3 mln euro/ Pronari ishte kthyer nga Anglia.
Një bujtinë është djegur në Qafe Thore pranë Thethit në Malësinë e Madhe. Buni i Bajraktarit ndodhej në aksin që të çon në drejtim të Thethit, ...
Faqja 1 prej 41234