Po bëhen 6 vite nga aksidenti, gruaja e Schumacherit thyen heshtjen.
Michael Schumacher është duke e festuar ditëlindjen e tij për herë të parë 5 vite pas aksidentit të tme rrshëm në Alpet e Zvicrës, por tashmë gjen...
Novak Djokovic dhe gruaja e tij Jelena testohen pozitiv për COVID-19
  Liz Roscher Novak Gjokoviç, tenisti në renditjen No.1 në botë, ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Djokovic u testua të hënën dhe njof...
Koronavirusi, shtyhet edicioni i Wimbledonit: anulohet edicioni 2020
Shtyhet edicioni i slam-it mbi barin londinez. Takimi shtyhet drejt për 28 qershor 2021 Nga: Antonio Prisco  - Lajmi ishte në ajër, por tani...
Sharapova njofton tërheqjen: ”Më fal tenis, të them lamtumirë ”
Maria Sharapova i tha lamtumirë tenisit në moshën 32 vjeç. Njoftimi në një letër të gjatë të publikuar nga Vogue dhe Vanity Fair Antonio Prisco...
Valentino Rossi mbush 41 vjeç: portreti i një kampioni pa moshë
Kampioni nëntë herë i botës Valentino Rossi mbush 41 vjeç dhe ky mund të ishte sezoni i tij i fundit në motogp dhe me një moto zyrtare Nga: Mar...
Nga Anglia në Gjermani anulohen ndeshjet e së dielës. Stuhia ‘Sabine’ bllokon futbollin.
Disa ndeshje të kampionateve të ndryshëm në Europë, të cilat ishin programuar për t’u luajtur këtë të dielë janë shtyrë. Shkak është bërë stuhi...
Bosi Olimpik i Tokio-2020 ‘jashtëzakonisht i shqetësuar’ rreth kërcënimit të koronavirusit
Nga: SIMON KENT Shefi ekzekutiv i Lojërave Olimpike Tokio- 2020 doli të mërkurën në publik me shqetësimet e tij për përhapjen e koronavirusit v...
Kobe Bryant dhe bashkëshortja Vanessa ishin zotuar të mos “fluturojnë kurrë në një helikopter së bashku”.
Nga DYLAN GWINN Ndërsa Kobe Bryant përqafoi stilin e jetës së lëvizjes së shpejtë duke përdorur  helikopterin e tij, ai gjithashtu u njoh qartë...
Zyrtarët thonë se vdiqën nëntë njerëz në përplasjen e helikopterit që vrau Kobe Bryant
Nga: Ryan Young Kobe Bryant vdes në moshen 41 vjeç. Zyrtarët e Los Angeles County thanë që përplasja e helikopterit në mëngjesin e të Dielës që...
E jashtëzakonshme çfarë kanë bërë tifozët grek për Shqipërinë
Pas ngjarjes së rëndë që ndodhi mëngjesin e 26 nëntorit të gjithë kanë reaguar, nga emra të njohur të muzikës shqiptare deri tek vendet fqinje, ra...
Faqja 1 prej 512345