Çfarë janë, më në fund, kriptomonedhat në Shqipëri? Financuese të terrorizmit dhe veprave kriminale; ja kaq!
Shërbimi Informativ i Shtetit (SHISH) në raportin e tij të fundit për vitin 2021 shpjegon se si funksionon veprimtaria e prodhimit t...
Agjencia Moddy’s: Shqipëria, me perspektivë të qëndrueshme ekonomike!
Agjencia Ndërkombëtare e vlerësimit të kredibilitetit “Moddy’s” ka rikonfirmuar vlerësimin e ekonomisë shqiptare në “B1 – me perspektivë të qëndru...
Marsi 2022; mblidhen 40 mln $ të ardhura nga doganat në krahasim me mars 2021-in
Në bilancin e fundit të bërë publik nga Administrata Doganore e Republikës së Shqipërisë, gjatë muajit mars 2022 vihet re një rritje e grumbullimi...
Ulet sërish çmimi i naftës në Shqipëri, bëhet 203 lekë
Ulet sërish çmimi i naftës në vend. Kështu, për 5 ditët e ardhshme, duke nisur nga sot deri më datë 21 mars, Bordi i Transparencës ka vendosur që ...
Laboratori i prodhimit të kriptomonedhave gjendet në Shijak, ndalohet një person
Konsumimi i madh i energjisë elektrike çoi këtë të premte efektivët e policisë, pas dyshimeve të ngritura, në zbulimin e një laboratori kriptomo...
Të gjithë kartëmonedhat e reja, Nnga sot hyjnë në treg! FOTOT
Që prej shtatorit të vitit 2019 Banka e Shqipërisë ka hedhur në qarkullim kartëmonedha të reja të lekut. Pas katër kartëmonedhave, atë 200, 5000, ...
Guvernatori Sejko: Në 17 janar hidhen në treg kartëmonedhat e reja 500 dhe 2000 lekë
Nga data 17 janar 2022 do të hidhen në treg kartëmonedhat e reja 500 dhe 2000 lekë. Lajmi u bë me dije nga guvernatori i Bankës së Shqipërisë. ...
1/3 e popullsisë në Shqipëri jeton me 5.5 dollarë dita/ Raporti i Bankës Botërore
Varfëria në Shqipëri, nivelin më të lartë që prej 2018, e ka prekur vitin e kaluar. Në raportin e fundit të Bankës Botërore thuhet se në vitin e p...
Pandora Papers, 9 vende hetojnë dhe Moska sulmon
Shi mohimesh nga politikanë dhe VIP -a. Rusia kundër Shteteve të Bashkuara: "Ata kanë më pak raste" Një ditë pas zbulimit të Pandora Papers ka ...
Guvernatori Sejko: Pandemia rriti borxhin e jashtëm dhe kreditë e këqija.
Guvernatori Gent Sejko, këtë të enjte, ishte i ftuar në emisionin “Top Talk” të gazetarit Denis Dyrnjaja, ku foli mbi situatën ekonomike në vend, ...
Faqja 1 prej 41234