Ose Berisha është komunist, ose sindikatat janë të djathta
  Nga Ardit Rada  Të enjten e kaluar, Sali Berisha u është drejtuar sindikatave nga foltorja e Kuvendit për t’u rreshtuar krah tij, Në thel...
Vjeshta e vetmisë së madhe! Takimi me Yuri Kim zbulon ftohjen e Metës me Berishën
Nga Ardit Rada I pyetur pak ditë më parë në një konferencë me gazetarët, Sali Berisha deklaroi ka komunikime ‘sekrete’ apo publike me Ilir Metë...
Poshtërimi i bostanit dhe Irfanit
  Frrok Çupi Të dy këta ‘personazhe’ kanë jetuar në kohë të ndryshme. Irfani është i tanishmi, plot lëng çudirash e ujëra të ndenjura. Ky solli ...
PERSIATJE MBI YLLIN DHE HEINEKENIN
Frrok Çupi Desha të them se diskutimi që sapo ka lindur mes nesh mbi “yllin e kuq” është njësoj si një shishe birrë: Pa formë rezistente, me një de...
Ilir Meta po vesh këmishë me vija të trasha.
  Frrok Çupi Kur e pashë në Vlorë, (në Vlorë dhe Tiranë në takime me PL) mu duk si një i burgosur i sjellshëm ndaj uniformës. Në burgjet e ...
Si Bajram apo si Jezus në Kosovë!?
  Frrok Çupi Nuk mund të bjerë burri në shteg më të ngushtë se sa ra dje e pardje Bajram Begaj në Kosovë: Kur i duhej që të shfaqej si ‘Baj...
Rinia e sotme, viktimë e ‘modës’, ‘politikës’, ‘tregut’: Ju duhet të na akuzoni për tradhti ndaj jush, për hipokrizi, për rrënimin tuaj
Amarildo Pregapuca  Sot është dita e rinisë. Nuk do doja kurrë të isha në "këpucët" tuaja të rinj të sotëm, keni një jetë të vështirë dhe mi...
Meta që ndërtoi pallat tek ‘Astiri’ bëhet merak për Tiranën! Vajton Havziun dhe dekoroi ish-sigurimsa
  Ardit Rada Ilir Metës i ka shijuar thashethemi se ai mund të jetë kandidat i opozitës për kryebashkiak të Tiranës. Duke shfrytëzuar situa...
Ta respektosh Vdekjen dhe mos ulurasesh më shumë se ajo!!!
Nga ANILA REZHDA Në kaq vite jetë në një shtet që ka një besim fetar të cilit i përkasin miliarda njerëz në botë...3 gjëra esenciale i mësuam...
Ta respektosh Vdekjen dhe të mos ulurasësh më shumë se ajo!
Nga ANILA REZHDA Në kaq vite jetë në një shtet që ka një besim fetar të cilit i përkasin miliarda njerëz në botë...3 gjëra esenciale i mësuam...
Faqja 1 prej 3712345...102030...E fundit »