Takimi me Dendias, Rama: Diskutuam për çështje në interes të popujve tanë
Kryeministri Edi Rama ka ndarë një postim në ’Fcabeook’ pas takimit me ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias, ku shkruan se kanë diskutuar...
Xhaçka përmend Çamërinë/ Dendias: ‘Të mos krijojmë çështje që nuk janë ekzistuese!
Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, në një konferencë të përbashkët me homologun grek Dendias, deklaroi se shpreson që Shqipëria dhe Greqia të d...
Dendias në Tiranë: Nisim shpejt procedurat për abrogimin e ligjit të luftës! Greqia e mbështet nisjen e negociatave të Shqipërisë
Kryediplomati i jashtëm grek, Nikos Dendias u shpreh se abrogimi i ligjit të luftës është diçka që palët duhet të shkëputen dhe për këtë duhet të ...
Dendias nis vizitën në Shqipëri, takohet me kreun e Omonias.
Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, nisi vizitën njëditore në vendin tonë, duke takuar fillimisht përfaqësues të pakicë...
PD, Berisha rimerr atë që kishte
   Ditën e djeshme u mbajtën zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike, pas dorëheqjes së Lul...
Pse vjen sot në Tiranë kryediplomati i Greqisë, Nikos Dendias? Në tryezë mungon vetëm ‘deti’.
Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias, sot më 23 maj do të vizitojë Shqipërinë.  Ai do të zhvillojë një sërë takim...
Presidenti i KE në Tiranë, Michel: Ideja për një status ‘vend i asociuar i BE’ për shtetet e Ballkanit drejt materializimit! Rama: Do i jepte fund paranojave se Brukseli po na lë larg
Vendet e Ballkanit Perëndimor, në rrugëtimin drejt Bashkimit Evropian, mund të marrin statusin ‘vend i asociuar i BE’, një status i ndërmjetëm der...
Presidenti i KiE në konferencën me Ramën: Personalisht e mbështes Ballkanin e Hapur!
Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel është shprehur pro nismës rajonale “Open Balkan” në konferencën për mediat në Tiranë. “Lidhur m...
Rama zbulon detaje nga biseda me presidentin e KE: Jemi në nivel tjetër! Folëm për luftën në Ukrainë dhe për procesin e hapjes së negociatave
Kryeministri Edi Rama ka përfunduar bisedën me presidentin e KE, Charles Michel, me të cilin foli për luftën në Ukrainë, integrimin në BE të Shqip...
Presidenti i KE, Michel: Shqipëria, partner shumë i besueshëm. Negociatat me Shqipërinë të hapen një orë e më parë.
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, e ka vlerësuar Shqipërinë maksimalisht për partneritetin me Bashkimin Evropian dhe ka theksuar se...
Faqja 1 prej 58912345...102030...E fundit »