Etiketa: afp

Në Shqipëri, Ramazani po festohet nën mbyllje, ringjall kujtimet e komunizmit
  Briseida MEMA Tiranë (AFP) - Të mbërthyer në banesën e tyre në Tiranë nën një bllokim të koronavirusit, 81-vjeçari Osman Hoxha dhe familja e tij shënojnë qetësisht fillimin e Ramazanit, d...
AFP, reportazh/ Tërmeti i Shqipërisë ekspozon plagën e ndërtimit në përgjithësi
  Thumanë (Shqipëri) (AFP) - Kur një tërmet i fuqishëm goditi Shqipërinë më shumë se dy muaj më parë, ndërtesat u rrëzuan si shtëpi letrash mbi kokat e familjeve në gjume. Ndërsa vendi ...
AFP, Agjencia franceze e lajmeve, shpall sheshin Skënderbej si më të bukurin për festat.
Sheshi “Skënderbej” ka pushtuar sërish mediat më të njohura botërore. Agjencia franceze e lajmeve AFP ka publikuar foton e realizuar nga fotoreporteri i talentuar Gent Shkullaku, ku shfaqet plot d...
Partitë e opozitës mundën ‘partitë e luftës’ në zgjedhjet e Kosovës
  Prishtinë (AFP) - Partitë e opozitës fituan natën në zgjedhjet e Kosovës të Dielën duke marrë drejtimin mbi ish-guerilasit që kanë mbizotëruar politikën për dekadën e kaluar. E majta-...
Xhungla e gjykatave në Shqipëri tani duket si një shkretëtirë/ Reforma në Drejtësi
Nga AFP Brenda sallave të ndërtesës së qetë të Gjykatës Supreme të Shqipërisë, një orë në mur është ndalur. Ky është një simbol i përshtatshëm për një gjykatë që nuk ka mbajtur seancë dëgjimore q...
Sfida e madhe e Donald Trumpit
Sipas AFP Donald Trump po përgatitet për një sfidë me rrezik të lartë, Samitin historik me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, me një ekip diplomatik të shpartalluar pas shkarkimit brutal ...