Etiketa: agron-duka

Agron Duka i PAA: ‘Zgjedhjet e 13 tetorit, një mision i pamundur!’.
Edhe pse republikanët e Mehdiut janë të gatshëm të regjistrohen në zgjedhjet e 13 Tetorit, Agron Duka, kryetar i Partisë Agrare Ambientaliste thotë se e njeh dekretin e Presidentit, por mbajtja e ...
Agron Duka: PAA mund të dalë e vetme në zgjedhje. ‘Utopizmi nuk na bind!’
I ftuari i kësaj të marte në emisionin “Top Talk” të gazetarit Denis Dyrnjaja në TCH ishte Agron Duka, kreu aktual i Partisë Agrare Ambientaliste dhe ish-ministër i Bujqësisë. Me Dukën është folur...
ESSE/ I forti me të fortët, i gjalli me të gjallët…
Nga: Agron Duka Protestojnë fermerët, përgjigja: “Kush ju tha t’i mbillni?!” Protestojnë artistët, përgjigja: “S’dinë çfarë duan”. Protestojnë pedagogët, përgjigja: “Mos më acaroni”. Tre p...
Duka: Pakti PD-PS mund të quhet “Misioni i pamundur i partive të vogla”.
Duke folur për marrëveshjen Rama-Basha zoti Agron Duka i PAA është shprehur se marrja e mandateve nga partitë e vogla është një mision i pamundur pas kësaj marrëveshjeje. Në një intervistë për ...
Agron Duka: Pas 18 Qershorit nuk paguaj më taksa!
Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka duke folur në emisionin e Enkel Demit në TVSH është shprehur se pas 18 qershorit 'nuk do t'i paguaj' më taksat. Ai ka treguar se nëse opozita do ...
Ish-at socialist mblidhen në parti jashtë PS
Dy ish deputetët e PS-së Marko Bello, Gazmir Bizhga dhe ish kreu i bashkisë së Vlorës Shpëtim Gjika që sot braktisin përfundimisht partinë Socialiste të Edi Ramës. Deputeti dhe biznesmeni i fuq...