Etiketa: alvin-berisha

Ditë emocioni: Alvini mbërrin në Itali, e presin motrat dhe babai. VIDEO
Alvin Berisha mbërrin në Itali. 11-vjeçari me origjinë shqiptare u transferua me një fluturim të planifikuar. Ai mbërriti nga Beiruti pas orës 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino, ku u prit n...
I rrethuar nga ushtarë dhe agjentë sekretë, foto të reja nga operacioni i shpëtimit të Alvin
Alvin Berisha ka arritur të dalë nga kampi i ferrit në Siri, ku qëndroi i vetëm për një kohë të gjatë. Operacioni i shpëtimit u bë i mundur falë negocimit të Konsullit të Nderit të Shqipërisë në L...
Bejrut, 7 Nëntor/ Lleshaj: ‘Ja si u shpëtua Alvin Berisha… Plani për të tërhequr gjitha shqiptarët’. VIDEO
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, në një lidhje të drejtpërdrejtë nga Bejruti për Tv Klan ka treguar se si u arrit të nxirrej nga kapi Al-Hol, 11-vjeçari Alvin Berisha. Ai tha se pas komunikim...
Profil/ Si u transformua Valbona, nënë e Alvinit, nga shtëpiake në luftëtare e ISIS? E dashuruar marrëzisht me terroristin përmes internetit…
Makthi i Alvinit zgjati pesë vjet: në 2014-tën, kur ishte vetëm 6 vjeç, e ëma, Valbona Berisha e mori me vete në Siri, për ta rritur në “kopshtin “ e ISIS-it. Valbona, një shtëpiake e thjeshtë,...
Forcat Speciale shqiptare e italiane lirojnë Alvin Berishën
-11-vjeçari gjendej në kampin e të burgosurve të ISIS- Alvin Berisha është i lirë. Pas 1 muaji plot ankth e frikë për jetën e tij, 11-vjeçari ka mundur të dalë jashtë kampit “Al Hol” në veri të...
Kryeministri Rama: ‘Alvini po kthehet në shtëpi!’
Kryeministri Edi Rama jep lajmin e mirë se 11-vjeçari Alvin Berisha po kthehet tek babai i tij në Romë. Në një postim në rrjetet sociale, Rama thotë se nxjerrja e Alvinit nga kampi i Al Holit në S...
Alvin Berisha: “Baba, jam duke ardhur”. Afrimi, i ati, tregon bisedën pas largimit nga kampi.
Alvin Berisha, 11 vjeçari shqiptar, është larguar nga kampi Al Hol i luftëtarëve të ISIS në Siri dhe ndodhet në Damask në rrugën e kthimit për në Itali ku ndodhen babai i tij, Afrimi dhe dy motrat...
‘Më merr me vete në shtëpi, babi, të lutem!’. Tmerri i Alvinit merr fund.
Koment/ “Më merr me vete në shtëpi të lutem. Më ka marrë shumë malli, babi”. Kjo ishte letra e vetme që Alvini i vogël i kishte dërguar nga Siria, babait të tij Afrim Berisha, duke i kërkuar ta...
Alvin Berisha, 11 vjeçari shqiptar, del nga ‘kampi i ferrit’ në Siri.
  Është nxjerrë nga kampi Al-Hol në Siri 11-vjeçari shqiptar, Alvin Berisha, referuar mediave në gjuhën arabe dhe tani ndodhet në një vend të sigurt. Sipas Report.tv, operacioni ende nu...
I mituri Alvin Berisha i izoluar në kampin e Sirisë/ Deputetët e opozitës kërkojnë interpelancë urgjente me Ministrin e Jashtëm
Deputetët e grupit opozitar parlamentar udhëhequr nga Andi Përmeti kërkojnë interpelancë urgjente me Ministrin e Jashtëm për rastin e vogëlushit Alvin Berisha i cili ndodhet në kampin Al Hol në Si...