Etiketa: ambasada-shba

Fjalimi i Ambasadores Yuri Kim në Pritjen e Saj të Mirëseardhjes në Tiranë
President Meta, Kryetar i Kuvendit Ruçi, Ministra të nderuar, deputetë, të ftuar të nderuar: Faleminderit të gjithëve që më jeni bashkuar sonte. Jam e prekur nga pritja e ngrohtë që kam marrë n...
Shtetet e Bashkuara- qeverisë së Kosovës: ‘Hiqni tarifat me Serbinë, ose keni pasoja’ në marrëdhenie me SHBA
Nga: Zëri i Amerikës, shqip/ Shtetet e Bashkuara të Amerikës kërkuan të premten pezullimin e menjëhershëm të tarifës në importet nga Serbia dhe Bosnja si një masë e nevojshme për të rimëkëmbur ...
Pas bombës në Podgoricë, masa të larta sigurie rreth Ambasadës Amerikane në Tiranë.
Sulmi ndaj Ambasadës Amerikane ne Mal te Zi, ku autori u vetura, ka vene ne gatishmëri edhe forcat e policisë shqiptare, të cilat kane rritur sigurinë përreth selisë diplomatike që ndodhet ne rrug...
Sulm kamikaz edhe në Mal i Zi kundër ambasadës së Shteteve të Bashkuara
Një person ka hedhur lëndë shpërthyese në ndërtesën e ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Podgoricë, konfirmoi Qeveria e Malit të Zi. Sulmi ndodhi në orët e para të ditës së sotme, thuhet në ...
Pasi u tërhoq nga ‘shfuqizimi’ i Gjykatës Speciale, ambasada e SHBA i jep vizën kryeministrit Haradinaj
Ambasada amerikane në Prishtinë ia ka lëshuar vizën kryeministrit Ramush Haradinaj, vetëm pasi shefi i ekzekutivit u tërhoq nga shfuqizimi i Gjykatës Speciale, i kanë thënë burime të mirinformuara...